CHIRON FZ18WCHIRON
FZ18W
CHIRON FZ18W
CHIRON
FZ18W
An de fabricație
2019
Stare
Utilizat
Locație
Italia
Date despre utilaj
- Denumirea mașinii:
- CHIRON FZ18W
- Producător:
- CHIRON
- Model:
- An de fabricație:
- 2019
- Stare:
- gata de utilizare (folosit)
- Ore de funcționare:
- 13.572 h
Preț și locație
- Locație:
- , Italia
Sunați
Detalii tehnice
- Distanța de deplasare pe axa X:
- 800 mm
- Deplasarea axei Y:
- 530 mm
- Cursa axei Z:
- 450 mm
- Producător de controlere:
- FANUC
- Model de controler:
- 31i-B5
- Turația arborelui principal (max.):
- 12.000 rot/min
- Puterea motorului arborelui principal:
- 22.000 W
- Greutatea uneltei:
- 8.000 g
- Numărul de axe:
- 5
Detalii despre ofertă
- ID anunț:
- A209-93802
- Număr de referință:
- IT-MIL-CHI-2019-00002
- Actualizare:
- ultima dată la 27.03.2026
Descriere
• Număr de axe: 5 (X, Y, Z + 2 axe rotative prin paletă/masă rotativă)
• Arbore principal:
• Motor AC pentru arbore: 7,5 kW (fără întrerupere), 22,0 kW (10% ED)
• Cuplu maxim: 140 Nm
• Con: HSK-A63 (DIN 69893)
• Capacitate de găurire: Ø 42 mm
• Capacitate filetare: M30
• Putere de frezare: 500 cm³/min (oțel E355)
• Schimbător de scule:
• Tip: Magazie cu lanț complet închisă
• Capacitate: 70 scule
• Ø maxim sculă: 78 mm (160 mm cu locuri adiacente libere)
• Lungime maximă sculă: 380 mm
• Încărcare maximă magazi: 240 kg
• Timp schimbare sculă: ~0,9 s
• Timp pană-la-pană: ~2,6 s
• Avansuri rapide & dinamica:
• Rapid (X/Y/Z): 75 m/min
• Accelerație: 0,6 - 1,2 - 1,4 g
• Acționări: Acționări directe digitale cu sistem de măsurare absolut
• Funcții ale utilajului/echipamente auxiliare:
• Spălare automată a zonei de lucru și a echipamentelor
• Lubrifiere centralizată automată cu unsoare
• Grup hidraulic: 200 bar
• Preparare aer comprimat cu filtrare până la 0,01 µm
• Răcire pentru componente ale utilajului
• Măsurare, monitorizare, software:
• Control coliziuni 3D FANUC
• Monitorizare scule și gestiunea sculelor pereche
• Electrică & interfețe:
• Ethernet RJ45, USB, PCMCIA
• Diagnosticare la distanță: CHIRON remoteLine
• Monitorizare date & OEE: CHIRON dataLine
• Conformitate: CE
Echipamente suplimentare (robotizare, automatizare, periferice)
• Automatizare/paletizare:
• Schimbător automat de paleți IWV 0°/180° (timp de schimb ~3,5 s)
• Masă rotativă ATU 200, 2 unități
• Precizie de poziționare/repetabilitate: ±5″
• Cuplu maxim de strângere: 1.200 Nm
• Sarcină maximă pe fiecare parte (APC): 250 kg
• Diferență maximă de greutate între paleți: 0 kg
• Gestiunea lichidului de răcire și a așchiilor:
• Lichid de răcire prin arbore (predispoziție)
• Sistem de răcire la presiune înaltă până la 30 bar
Gusdpfeyaz Emjx Alnob
• Filtrare lichid de răcire: Filtru cu tambur TPF 350 S (50 µm)
• Transportor de așchii: bandă cu balamale
• Rezervor lichid răcire: 230 L
• Pompă: 250 L/min la 1,4 bar
• Palpare/control scule:
• Sondă de măsurare Renishaw RLP40Q (predispoziție)
• Control laser pentru ruperea sculelor (Single F1000)
Anunțul a fost tradus automat. Pot exista erori de traducere.
• Arbore principal:
• Cuplu maxim: 140 Nm
• Con: HSK-A63 (DIN 69893)
• Capacitate filetare: M30
• Schimbător de scule:
• Capacitate: 70 scule
• Lungime maximă sculă: 380 mm
• Timp schimbare sculă: ~0,9 s
• Timp pană-la-pană: ~2,6 s
• Avansuri rapide & dinamica:
• Rapid (X/Y/Z): 75 m/min
• Grup hidraulic: 200 bar
• Control coliziuni 3D FANUC
• Electrică & interfețe:
• Ethernet RJ45, USB, PCMCIA
• Conformitate: CE
• Automatizare/paletizare:
Gusdpfeyaz Emjx Alnob
• Pompă: 250 L/min la 1,4 bar
• Palpare/control scule:
Aceste anunțuri v-ar putea interesa și pe dumneavoastră.
Anunț mic
Gussago
1.149 km
Chiron FZ18W
ChironFZ18W
ChironFZ18W
Anunț mic
Lipie
724 km
Centru de prelucrare
CHIRONFZ18 W
CHIRONFZ18 W
Germania
1.344 km
CHIRON FZ 18 W
CHIRONFZ 18 W
CHIRONFZ 18 W