KELLENBERGER 1000 U
Stare
Utilizat (complet funcțional)
Locație
Karben Germania
Mașină de rectificat cilindrică KELLENBERGER 1000 U
more Images
KELLENBERGER 1000 U
KELLENBERGER 1000 U
Date despre utilaj
Denumirea mașinii:
Mașină de rectificat cilindrică
Producător:
KELLENBERGER
Model:
1000 U
Stare:
foarte bun (second hand)
Funcționalitate:
complet funcțional
Preț și locație
Locație:
Robert-Bosch-Str. 28, 61184 Karben, Deutschland Germania
A211-28112
Număr de referință:
Descriere
KELLENBERGER
MAȘINĂ DE RECTIFICAT CILINDRICĂ UNIVERSALĂ DE PRECIZIE
TIP: 1000 U
AN DE FABRICAȚIE: 2000
REVIZIE PARȚIALĂ: 2026
Înălțime vârfuri: 175 mm
Lungime de rectificat: 1000 mm
Gisdpfxjyf E Sus Alnst
Echipare:
- Accesorii standard
- Cap de antrenare piesă, standard, cu con Morse 5, flanșă de adaptor DIN 55027, Gr. 5
- Carcasă de protecție împotriva stropirii corespunzătoare
- Vârf mobil cu ajustare fină, con Morse 4
- Echipament pentru rectificat interior cu copertă de protecție pentru arborele de rectificat, diam. 80 mm pentru arbori antrenați cu curea
- Arbore de rectificat interior FISCHER tip HJN 842, inclusiv 4 dorne de rectificat la alegere
- Mandrină de prindere HJNZ 42
- Dispozitiv de ungere cu ceață de ulei pentru arborii HJN
- Sistem de filtrare cu bandă magnetică de hârtie STREULI, tip: SPB 2
- Alimentare cu lichid de răcire prin arborele port-piesă
- Sistem digital de măsurare a lungimii HEIDENHAIN pe axe X și Z
- Riglă sinusoidală pe capul de antrenare piesă, inclusiv dorn de aliniere con Morse 5
- Placă magnetică permanentă, diam. 200 mm
- Mandrină cu 3 bacuri, diam. 160 mm
- Mandrină cu 4 bacuri, diam. 160 mm
- Dispozitiv pentru coliere de prindere pentru Schaublin B32
- Set de coliere Schaublin B32, diam. 1,0-30,0 mm, pas 0,5 mm (59 bucăți)