DN Solutions PUMA2600 SLYB II
EXW VB plus TVA
An de fabricație
2022
Stare
Utilizat (complet funcțional)
Locație
Jasionka Polonia
Strung CNC DN Solutions PUMA2600 SLYB II
more Images
DN Solutions PUMA2600 SLYB II
DN Solutions PUMA2600 SLYB II
DN Solutions PUMA2600 SLYB II
DN Solutions PUMA2600 SLYB II
DN Solutions PUMA2600 SLYB II
DN Solutions PUMA2600 SLYB II
Date despre utilaj
Denumirea mașinii:
Strung CNC
Producător:
DN Solutions
Model:
PUMA2600 SLYB II
Număr de mașină:
Puma 2600
An de fabricație:
2022
Stare:
foarte bun (second hand)
Funcționalitate:
complet funcțional
Ore de funcționare:
7.800 h
Preț și locație
EXW VB plus TVA
Locație:
Jasionka, Polonia Polonia
Sunați
Detalii tehnice
Diametru de strunjire deasupra saniei transversale:
630 mm
Lungime de strunjire:
1.245 mm
Diametru de strunjire:
376 mm
Alezor axului principal:
102 mm
Turația arborelui principal (max.):
2.800 rot/min
Puterea motorului arborelui principal:
26 W
Tip de curent de intrare:
trifazat
Producător de controlere:
FANUC
Număr de axe principale:
2
Ore de funcționare ale axului:
7.800 h
Numărul de locașuri din magazia de scule:
Dotări:
transportor de șpan
Descriere
DATE TEHNICE conform specificațiilor producătorului:
1). Capacitate
Diametrul de strunjire peste pat: 680 mm
Diametrul peste suport: 630 mm
Diametrul maxim de strunjire: 376 mm
Diametrul recomandat de strunjire: 315 mm
Lungimea maximă de strunjire: 1245 mm
Greutatea maximă admisă (cu mandrină):
În mandrină: 500 kg (1000 kg cu suport)
Diametrul barei prin ax: 102 mm
2). Ax principal
Mandrină: 315 mm
Nas ax: A2#11 ASA
Diametrul lagărului frontal: 160 mm
Diametrul liber al axului: 115 mm
Deschiderea mandrinei: 103 mm
Puterea motorului de acționare a axului (continuu/30min): 26/22/18,5 kW (S325%/S660%/S1 Cont.)
Turație maximă: 2800 rpm
Cuplu maxim furnizat de ax (15 min S315%): 1123 Nm
Transmisie: curea
3). Contra-spindelă
Mandrină: 175 mm (opțional 210 mm)
Nas ax: A2#5 ASA
Diametrul axului: 62 mm
Deschiderea cilindrului contra-spindelă: 50 mm (H8)
Puterea motorului de acționare ax (continuous/30min): 7,5/5,5 kW
Turație max.: 4500 rpm
Cuplu maxim: 85 Nm
Transmisie: curea
4). Axe de deplasare
Ax X: 260 mm
Ax Z: 1350 mm
Ax Y: 105 (±52,5) mm
Ax B: 1350 mm
Ax C: 1,2 x 360° (pas de 0,001°)
Viteza rapidă X/Z: 30 m/min
Viteza rapidă Y: 10 m/min
Viteza rapidă B: 30 m/min
Viteza axei C: 200 rpm
5). Pat și sanie
Pat înclinat 30°
Lățime călăuză pat (Z): 437 mm
Sanie (X/Y): 321/325 mm
Prindere: 335 mm
6). Sistem scule
Portscule: BMT 65P
Număr scule: 12
Dimensiuni scule: 25 x 25 mm
Diametru max. burghiu: 50/32 mm (ax principal/contra-spindelă)
Putere scule acționate: 7,5/1,5 kW (5min/continuu)
Turație max.: 5000 rpm
Cuplu scule acționate: 95,5 Nm
Bucșe ER32: Φ3-Φ20 mm (opțional)
Schimbare poziție revolver: 1 poziție/0.15s (1.2s stație completă)
Diametru maxim găurire scule acționate: φ20/M20 x P2,5
Gijdpfx Alex Rqkusnst
7). Sistem hidraulic
Capacitate rezervor: 20 l
Debit (60 Hz/50 Hz): 25/20,8 l/min
Presiune: 2,2 kW x 5.0 MPa
8). Sistem răcire
Capacitate rezervor: 250 l
Debit: 30 l/min
Presiune: 0.7 kW x 0,15/0,1 MPa (60/50Hz)
9). Precizie mașină
Poziționare: 0,01 mm
Repetabilitate: 0,02 mm
Axa C: 0,0167°
Repetabilitate axe: ±0,002 mm (X), ±0,003 mm (Z, Y), ±0,006° (C)
10). Alte specificații
Control electric - precizii:
Axele X, Z, Y: ±0,002 mm/±0,003 mm