Sipa Blasmaschine cumpărați folosit (150)
Sortați rezultatele
- Cel mai mic preț Cel mai mare preț
- Cele mai noi anunțuri Cele mai vechi anunțuri
- Cea mai scurtă distanță Distanța maximă
- Cel mai recent an de fabricație Cel mai vechi an de fabricație
- Ultima actualizare Cea mai veche actualizare
- Producători de la A la Z Producător de la Z la A
- Relevanță
- Cel mai mic preț
- Preț
- Cel mai mare preț
- Preț
- Cele mai noi anunțuri
- Data adăugării
- Cele mai vechi anunțuri
- Data adăugării
- Cea mai scurtă distanță
- Distanță
- Distanța maximă
- Distanță
- Cel mai recent an de fabricație
- An de fabricație
- Cel mai vechi an de fabricație
- An de fabricație
- Ultima actualizare
- Actualizare
- Cea mai veche actualizare
- Actualizare
- Producători de la A la Z
- Producător
- Producător de la Z la A
- Producător
- Denumire de la A la Z
- Denumire
- Denumire de la Z la A
- Denumire
- Model de la A la Z
- Model
- Model de la Z la A
- Model
- Cea mai mică referință
- referință
- Referință de top
- referință
- Cel mai scurt timp de funcționare
- Timp de funcționare
- Cea mai mare durată de funcționare
- Timp de funcționare
- relevanță
- relevanță
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Solingen
1.440 km
Rezervor de soluții farmaceutice 3200L 316L
BRINOX 3.200 L 316L LösungsbehälterBH6762-BH1001 Paket 17
Sunați
Stare: nou, An de fabricație: 2020, Funcționalitate: complet funcțional, capacitate rezervoar: 3.200 l, Dotări: documentație / manual, BRINOX Rezervor de soluții 3.200 L – 316L – manta dublă – TÜV / PED Modulul G – FAT – 2020 – Ca nou
Pachet 17
Producător: BRINOX d.o.o.
Nr. inventar: BH6762-BH1001
An fabricație: 2020
Stare: Ca nou / neutilizat
DATE TEHNICE
Tip produs: Container de elutie / Rezervor de soluții
Volum: 3.200 litri
Material: 1.4404 (AISI 316L)
Marcaj CE: prezent (CE 0036)
Presiune rezervor:
Presiune de lucru: -1 / +3 bar
Presiune de test: conform aprobării TÜV
Presiune manta (încălzire/răcire):
Presiune de lucru: -1 / +6 bar
Presiune de test: conform aprobării TÜV
Interval de temperatură: -20 °C până la +150 °C
Recipient sub presiune conform PED 2014/68/EU
Modulul G – verificare individuală
Aprobat de organism notificat (număr 0036)
FAT – Factory Acceptance Test (Test de acceptare la fabrică)
Recipientul a fost testat în cadrul unui FAT documentat.
Testele au cuprins, printre altele:
• Inspecție a documentației sudurilor
• Inspecție vizuală a cordoanelor de sudură
• Test de etanșeitate
• Test de presiune
• Verificare rugozitate suprafață
• Calibrare senzori
• Verificare layout și dimensiuni
• Inspecție documentație
Raportul FAT complet, inclusiv protocoalele de test, este disponibil.
EXECUȚIE
• Manta dublă pentru încălzire/răcire
Fedpfeykkhrex Acispn
• Complet din oțel inoxidabil 316L
• Suprafață interioară luciu înalt
• Cordoane de sudură conforme farmaceutic
• Racorduri CIP/SIP
• Multiple orificii de vizitare / revizie
• Conexiuni tip clamp și flanșă
• Pregătit pentru instrumentație (presiune, temperatură, senzori)
• Execuție industrială masivă
• Ochiuri de ridicare pentru manipulare cu macara
STARE
• Niciodată utilizat productiv
• Stoc de depozit – excedent de proiect
• Interior perfect curat
• Fără coroziune
• Fără urme de utilizare
• Stare industrială ca nou
• Disponibil imediat
DOCUMENTAȚIE – completă și structurată disponibilă
Pentru acest rezervor este disponibilă o documentație calitativă și de fabricație completă, specifică proiectului, inclusiv:
• Declarație de conformitate UE și certificate de garanție
• Certificat TÜV cu raport de inspecție
• Aprobare și certificare TÜV proiectare
• Certificate materiale (3.1)
• Liste sudori și proceduri de sudare (WPQR/WPS)
• Rapoarte de testare nedistructivă (NDT)
• Certificate analiză material auxiliar de sudare și gaz
• Protocol rugozitate
• Raport tratament suprafață
• Test de acuratețe dimensională
• Test intern de presiune
• Certificate de calibrare
• Documentații de asamblare
• Desene parțiale
• Instrucțiuni de operare și mentenanță
Mapa completă de documentație disponibilă digital.
POTRIVIT PENTRU
• Soluții farmaceutice
• Sisteme WFI / PW
• Eluție / pregătire tampon
• Procese lichide sterile
• Biotehnologie
• Instalații de producție GMP
• Medii CIP
PARTICULARITATE
Nu este un rezervor standard, ci o execuție de proiect BRINOX premium, de calitate farmaceutică reală, cu presiune proiectată și verificată, conformitate completă PED (Modul G), FAT documentat și documentație calitativă completă.
Calitate de proiect pentru aplicații sterile – disponibil imediat.
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Duxford
1.924 km
Pompă cu membrană de unică folosință Quattroflow QF 1200-S
QuattroFlowQF 1200-S
Sunați
Stare: folosit, Această listare este pentru o pompă cu diafragmă Quattroflow QF 1200-S Single-use.
Echipamentul este în stare perfectă de funcționare și este pregătit pentru livrare imediată.
Fpjdpfxjxxy S Uo Acisn
Quattroflow QF 1200-S este o pompă cu diafragmă cvaternară avansată, proiectată special pentru transferul steril al fluidelor în industria farmaceutică și biotehnologică. Datorită designului compact și caracteristicilor sale avansate, este una dintre cele mai bune alegeri pentru aplicații ce necesită precizie și controlul contaminării. Iată o prezentare detaliată a caracteristicilor, avantajelor și aplicațiilor sale:
Caracteristici principale:
- Debit: Capabilă să manipuleze debite de până la 1200 litri pe oră, asigurând versatilitate pentru diferite solicitări de proces.
- Design arbore excentric: Oferă unghiuri de 3° și 5° pentru variarea debitului, adaptând performanța pompei la cerințele specifice ale aplicației.
- Material camera de pompare: Disponibilă atât în oțel inoxidabil pentru reutilizări multiple, cât și în polipropilenă pentru uz unic, astfel răspunzând diferitelor necesități operaționale.
- Sistem de control: Dispune de un controler integrat al pompei (Q-Control), care permite controlul și monitorizarea automată, crescând eficiența operațională și precizia.
- Opțiuni de interfațare: Compatibilă cu diverse senzori de debit și presiune, asigurând integrarea ușoară în sisteme existente pentru monitorizare în timp real.
- Variante de model: Include mai multe modele, precum QF30, QF150, QF1200, QF2500 și QF44, oferind soluții adaptate cerințelor diversificate din proces.
Avantaje:
- Performanță cu forfecare redusă, alunecare minimă și pulsație scăzută: Asigură transferul blând al fluidelor biologice critice, păstrând integritatea și proprietățile acestora.
- Tehnologie single-use de deplasare pozitivă: Reduce semnificativ costurile cu întreținerea și crește randamentul de purificare, minimizând nevoia de curățare și validare.
- Contenție totală a produsului: Designul fără garnituri elimină riscul de contaminare și generarea de particule, asigurând puritatea fluidelor transferate.
- Suportă CIP/SIP și autoclavare: Permite curățarea și sterilizarea in situ (clean-in-place/sterilize-in-place), fiind ideală pentru transferul steril al fluidelor în medii strict reglementate.
- Instalare și înlocuire facilă: Camerele de pompare single-use se montează și se înlocuiesc rapid, optimizând fluxul de lucru și reducând la minimum timpii de oprire.
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Krotoszyn
845 km
Distribuitor cu supape și regulatoare
Alfa Laval
Sunați
Stare: foarte bun (second hand), Funcționalitate: complet funcțional, Ansamblu de distribuție cu valve Alfa Laval și regulatoare
Producătorul valvelor: Alfa Laval
Număr de valve: 11 bucăți
Fedpfx Acexviz Toispn
Număr de regulatoare: 6 bucăți
Dimensiunile ansamblului: 800 mm × 550 mm × 1200 mm
Ansamblu de distribuție (ansamblu de valve) echipat cu 11 valve Alfa Laval și 6 regulatoare de debit. Construcție realizată din oțel inoxidabil, destinată utilizării în instalații de proces cu standarde igienice ridicate, precum industria alimentară, lactate, bere sau farmaceutică.
Valvele Alfa Laval sunt recunoscute pentru fiabilitatea lor ridicată, precizia operațională și ușurința în întreținere. Regulatoarele încorporate permit controlul precis al presiunii sau debitului mediului, asigurând eficiența și siguranța întregului sistem.
Aplicații:
- Linii de producție în industria alimentară și a băuturilor
- Sisteme CIP/SIP (curățare și sterilizare in situ)
- Instalații tehnologice în fabrici de lactate și berării
- Sisteme de control al debitului lichidelor tehnologice

Informați-vă acum
+49 201 857 861 80
+49 201 857 861 80
Publică un anunț acum
*per anunț/lună
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Derby
2.051 km
Dozator de cupe HAMBA Ultra Clean BK 8006-P
HambaBK-8006-P ULTRA CLEAN
Sunați
Stare: folosit, An de fabricație: 1991, HAMBA BK 8006-P – Mașină de umplere și sigilare a recipientelor cu standarde ultra-igienice
HAMBA BK 8006-P este o mașină de umplere și sigilare a recipientelor de înaltă performanță, complet automată, liniară, cu mai multe benzi, proiectată pentru ambalarea precisă a produselor lactate, a deserturilor și a alimentelor lichide. Concepută conform standardelor riguroase de inginerie germană, acest sistem combină o capacitate de producție excepțională cu tehnologia avansată de igienă „Ultra-Clean”, asigurând o durată de viață prelungită a produsului și o siguranță impecabilă.
Caracteristici principale
- Capacitate mare de producție: Oferă o capacitate de producție ridicată, de până la aproximativ 12.000 de recipiente pe oră (în funcție de dimensiunile recipientului și de vâscozitatea produsului).
- Eficiență liniară cu mai multe benzi: Utilizează un sistem compact de transport liniar cu mișcare indexată, pentru manipularea continuă și stabilă a recipientelor.
- Dozare precisă cu mai multe componente: Configurată pentru a putea doza cu precizie produse multistrat, ideală pentru budinci cu topping, iaurturi și deserturi în straturi.
Fpedpfezqtkzjx Acien
Standarde avansate de igienă și „Ultra-Clean”
- Controlul contaminării: Echipată cu sistem integrat de aer steril și cu capace pentru recipiente, pentru a proteja zonele deschise ale produsului.
- Sterilizarea recipientelor: Utilizează module specializate de sterilizare (cum ar fi sterilizarea cu abur, UV sau cu dezinfectanți chimici) pentru a trata recipientele și folii înainte de umplere.
- Pregătită pentru CIP/SIP: Proiectată pentru integrare perfectă în circuitele sistemelor CIP (Curățare la locul instalării) și SIP (Sterilizare la locul instalării), pentru a minimiza timpul de nefuncționare în timpul schimbării produsului.
* Stația 1: Stația pentru recipiente
Stația 2: Pentru controlul nivelului și pentru recipiente duble sau lipsă
Stația 3: Stația de dezinfectare cu H2O2 pentru recipiente
* Stația 4: Stația de umplere
Stația 5: Stația de dezinfectare cu H2O2 pentru capacele din aluminiu
* Stația 6: Stația de sigilare termică
* Stația 7: Stația de imprimare a datei de expirare
* Stația 8: Sistem integrat de prindere
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Borken
1.480 km
Packo PHP 2/40-1857752 pompă de proces farmaceutică, pompă centrifugală din oțel inoxidabil
PackoPHP 2/40-1857752
Sunați
Stare: foarte bun (second hand), Packo PHP 2 – pompă pentru procese farmaceutice
Pompele pentru procese farmaceutice din seria PHP2, certificate EHEDG și 3A, sunt utilizate pentru aplicații sterile de înaltă performanță în industria farmaceutică, biotehnologică și a semiconductoarelor. Aceste pompe, perfect ușor de curățat, au carcase realizate din oțel inoxidabil 316L, laminat la rece, cu o grosime considerabilă, care sunt 100% fără pori și extrem de netede. Pompele sunt echipate cu rotoare deschise, prelucrate integral, din materialul 1.4435. Datorită construcției fără rosturi și a lustruirii electrochimice finale, pompele din seria PHP2 sunt perfect ușor de curățat și, prin urmare, reprezintă o componentă fiabilă în procesul dumneavoastră de producție. Domenii de aplicare:
Aceste pompe pentru procese, perfect ușor de curățat, reprezintă soluția ideală pentru circuite de apă pură, aplicații de curățare etc. Lichidele tipice includ apă pură, WFI, CIP, siropuri etc.
Avantajele dumneavoastră:
Eficiența ridicată a pompei duce la un consum redus de energie.
Valori NPSH scăzute: risc redus de cavitație.
Lustruite electrochimic: perfect ușor de curățat.
Construcție și întreținere simple: mai puține timpi de nefuncționare.
Componente standard:
Certificare completă (valoare de rugozitate, FDA, USP, 3.1 pentru piesele aflate în contact cu mediul, certificat de conformitate etc.).
Potrivite pentru SIP.
Construcție robustă, conformă cu liniile directoare ASME BPE.
Piese aflate în contact cu mediul < 0,4 µm.
Producător: Packo
Tip: PHP 2/40-1857752
Q: 14 m³/h
H: 59 m
Fpsdjw Hc Hmopfx Acisn
Greutate: 91 kg
Mai multe articole – noi și utilizate – le găsiți în magazinul nostru!
Costurile de transport internațional sunt disponibile la cerere!
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Duxford
1.924 km
2014 Mueller PyroPure P7310 Generator de abur pur
MÜLLERPyroPure P7310
Sunați
An de fabricație: 2014, stare: folosit, Această listare este pentru unul din cele două generatoare de abur pur Mueller PyroPure P7310.
Unitatea este în stare complet funcțională și este pregătită pentru livrare imediată.
Această unitate a fost instalată nouă în 2015 de către Freestead Process Technology.
Timpul de funcționare al unității (“Turned on Time”) este de 65.000 de ore, însă, fiind una dintre cele două generatoare care operează alternativ într-un sistem dublu, acest indicator nu reflectă „Timpul de Producție Abur”. Cerințele site-ului pentru abur au fost reduse, ceea ce explică starea impecabilă a unității.
Sunt disponibile înregistrări complete de mentenanță, documentate și arhivate electronic în sistemul tehnic, supliment furnizat de Freestead.
Această unitate este echipată cu un PLC Allen Bradley Compact Logix și un panou de control PanelView Plus 1000 HMI.
Unitatea se livrează cu:
⦁ Sistem de pompare apă de alimentare
⦁ Sistem de eșantionare condensat abur pur
⦁ Analizator abur pur
⦁ Carcasă și cadru din oțel inoxidabil
⦁ Analizator apă de alimentare
⦁ Degazator
Generatorul de abur pur Mueller PyroPure P7310 este un sistem de performanță ridicată, proiectat pentru a produce abur pur apirogen, adecvat pentru cele mai exigente aplicații, precum producția farmaceutică, procese biotehnologice și sterilizare medicală. Construite pentru a respecta sau a depăși standardele USP (U.S. Pharmacopoeia), unitățile P7310 combină inginerie de precizie, tehnologie avansată și materiale robuste, asigurând performanță și fiabilitate constantă. Acestea sunt marcate CE și conforme cu certificarea materialelor 3.1B.
Termenii „abur pur” și „abur curat” se folosesc adesea interschimbabil în industria farmaceutică. Totuși, nu toate echipamentele comercializate ca generatoare de abur curat pot produce abur farmaceutic de calitate WFI. Generatoarele de abur pur Mueller folosesc un duză tangențială pentru separarea impurităților din apa de alimentare, rezultând în abur apirogen care, la condensare, îndeplinește cerințele USP pentru apă pentru injecții.
Beneficii principale
Calitate superioară a aburului:
- Produce abur apirogen, conform cu standardele USP, asigurând protecția și conformitatea reglementărilor.
- Optimizat pentru aplicații critice precum autoclavare, umidificarea camerelor curate și sterilizare SIP (steam-in-place).
- Asigură o reducere logaritmică de 5 a contaminanților, echivalând cu o reducere de 99,999% a populațiilor microbiene – nivel esențial pentru aplicațiile farmaceutice și biotehnologice ce necesită puritate absolută.
Design eficient:
- Evaporator extern pentru acces facil la inspecție și mentenanță, reducând timpii de nefuncționare.
- Coloana de separare nu conține componente interne ce necesită revizie, eliminând riscul de dezvoltare bacteriană.
- Transfer eficient de căldură prin evaporator cu dublă placă tub-sheet, minimizând crăparea cauzată de stres și maximizând performanța.
Ușurință în mentenanță:
- Toate componentele critice sunt accesibile cu doar 24” (60 cm) spațiu de jur-împrejurul sistemului.
- Design complet drenabil ce previne acumularea apei reziduale, reducând riscul de contaminare.
- Construcție din oțel inoxidabil lustruit 316/316L pentru durabilitate și curățare ușoară.
Fjdpfx Acoxv Af Soiopn
Caracteristici operaționale avansate:
- Necesită instrumentație minimă, reducând complexitatea și costurile operaționale.
- Control simplificat cu PLC Allen-Bradley, compatibil Ethernet pentru integrare cu sistemele fabricii.
- Elastomeri certificați (USP
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Irlanda
2.521 km
Echipamente de amestecare și agitare tip omogenizator
Becomix RW3000 HomogeniserRW3000
Sunați
Stare: foarte bun (second hand), Mixer universal homogenizator Becomix
Model RW3000, Capacitate 3000 litri, Complet cu conducte și panou de control.
Mixer universal pentru diverse produse cosmetice și farmaceutice.
Aplicații: Vâscozitate scăzută până la foarte ridicată – de exemplu, creme, unguente, emulsii, paste de dinți, produse gel, mascara, machiaj.
Fjdpsx Dniljfx Aciopn
Caracteristici: Homogenizator cu circulație internă și externă, agitator tip ancoră cu raclete pentru amestecare orizontală și verticală.
Timp scurt de încălzire și răcire, construcție igienică fără spații moarte, CIP/SIP, posibilitate ATEX zona 2 la 0, cGMP.
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Wendelstein
1.101 km
Curățător de nisip
BuddeNolte BC 1000 Sandtec Sandcleaner 2019 B
Sunați
Stare: folosit, Funcționalitate: complet funcțional, putere: 4 kW (5,44 CP), tip combustibil: benzin, culoare: portocaliu, greutate operațională: 180 kg, combustibil: super 95, An de fabricație: 2019, Mașină de curățat plaje:
+ Nolte Sandtec Budde
+ BC 1000 / Delfino
+ sistem de propulsie propriu
+ motor Honda GX160 (5,5 CP)
+ sită vibratoare
+ recipient de colectare
+ întrerupător de siguranță
+ adâncimea de curățare reglabilă (0-12 cm)
+ lățimea de lucru: 75 cm
+ greutate: 180 kg
Fodpfezpadrex Aciepn
+ dimensiuni mașină: 86 cm x 158 cm x 87 cm
+ capacitate teoretică: 2.500 m²/oră
+ an de fabricație: 2019
Veți primi toate noutățile despre vehiculele adăugate prin e-mail – abonați-vă la BULETINUL INFORMATIV!
Pot apărea erori și greșeli de scriere, vânzarea este supusă disponibilității!
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Zheng Zhou Shi
7.189 km
Instalatie de spalat nisip pentru nisip silice
Wheel bucket / Spiral sand washerSilica / M sand washing machine
Sunați
Stare: nou, Funcționalitate: complet funcțional, putere: 11 kW (14,96 CP), An de fabricație: 2025, O maşină de spălat nisip tip spirală, cunoscută şi sub denumirile de maşină de spălat nisip cu spirală sau spălător cu şnec, este un echipament proiectat pentru spălarea, clasificarea şi deshidratarea nisipului şi a altor materiale granulare. Acest tip de spălător de nisip este prevăzut, de obicei, cu o structură elicoidală sau spirală, destinată ridicării, transportului şi spălării materialelor.
Principalele caracteristici şi aspecte ale unei maşini de spălat nisip tip spirală sunt:
1. Structură spiralată: Componenta centrală a echipamentului este o spirală sau un șnec, de obicei poziționată într-o cadă sau canelură. Această spirală este responsabilă de ridicarea, transportul și spălarea nisipului prin rotație.
2. Design cu cadă sau canal: Spirala este adăpostită într-o cadă sau canal care conține amestecul de apă și nisip. Acest design permite o spălare eficientă și o separare optimă a impurităților din nisip.
3. Mai multe palete: Spirala este dotată de obicei cu mai multe palete sau segmente care asigură o agitare mecanică a nisipului, pentru o curățare temeinică.
Fpsdpfjq Nf S Rex Acion
4. Injecție de apă: Apa este introdusă în cadă sau canal pentru a ajuta procesul de spălare. Combinația dintre apă și mișcarea spiralei favorizează îndepărtarea impurităților din nisip.
5. Curgere reglabilă: Unele maşini sunt prevăzute cu baraje sau clapete reglabile, care controlează fluxul de apă şi timpul de reţinere al nisipului în echipament, permițând personalizarea procesului de spălare.
6. Clasificare și deshidratare: Spălătoarele cu spirală includ adesea funcții de clasificare și deshidratare a nisipului, care pot presupune un compartiment sau mecanism separat pentru recuperarea nisipului fin şi evacuarea apei.
7. Viteză variabilă: Viteza de rotație a spiralei poate fi ajustată pentru optimizarea procesului în funcție de material și dimensiunea particulelor.
8. Capacitate: Capacitatea spălătorului cu spirală depinde de factori precum dimensiunea utilajului, pasul spiralei și eficiența procesului de spălare. Există modele variate disponibile, adaptate diverselor necesități de producție.
9. Manipularea materialelor: Aceste utilaje sunt utilizate frecvent în procesarea agregatelor, industria minieră, producția de beton și în alte domenii unde este necesară îndepărtarea impurităților din nisip.
10. Uşurinţă în mentenanţă: Multe modele sunt proiectate astfel încât să permită o mentenanţă facilă, cu componente şi puncte de inspecţie accesibile.
Spălătoarele de nisip tip spirală sunt utilaje eficiente pentru curăţarea şi procesarea nisipului, asigurând că produsul final corespunde standardelor de calitate pentru utilizarea în construcţii, producţia de beton şi alte aplicaţii. Caracteristicile şi performanţele pot varia, în funcţie de model şi producător.
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Derby
2.051 km
Masterfill umplere cu 6 capete S500 de la 25 ml până la 2000 ml
MasterfillM2 AF
Sunați
Stare: folosit, An de fabricație: 2006, Masterfill Mașină de umplere S 500
Masterfill S 500 este o mașină de umplere de înaltă performanță, concepută pentru a răspunde cerințelor exigente ale unităților moderne de producție lactate și alimentare. Proiectată pentru fiabilitate, eficiență și igienă, S 500 asigură o precizie constantă a umplerii pentru o gamă largă de produse lichide și semisolide.
Echipată cu sisteme de control avansate, S 500 garantează o funcționare lină și pierderi minime de produs, ceea ce o face ideală pentru umplerea laptelui, iaurtului, smântânii, sosurilor și a altor produse vâscoase. Construcția robustă din oțel inoxidabil asigură durabilitate, respectând cele mai stricte standarde de igienă și siguranță alimentară.
Mașina dispune de un panou de comandă intuitiv care permite operatorului să ajusteze ușor volumele de umplere și viteza de producție pentru a se adapta la diferite tipuri de produse și formate de ambalare. Cu un design compact și eficient, Masterfill S 500 se integrează perfect în liniile de producție existente.
Caracteristici principale
- Sistem de umplere volumetrică de înaltă precizie
- Potrivită pentru produse lichide și semisolide
- Construcție igienică din oțel inoxidabil
- Panou de comandă ușor de utilizat
- Viteză și volum de umplere reglabile
- Necesită întreținere redusă și curățare facilă
- Design compact și economisitor de spațiu
Aplicații
- Lapte și produse lactate
- Iaurt și deserturi
- Smântână și sosuri
- Produse lichide alimentare și băuturi
Materfill S500 umplutor cu 6 capete, în timpul Rise umplutor M2-AF, număr de serie 4716
An fabricație 2006
Capacitate de umplere: 2 ml până la 2000 ml
Umplutorul este complet automat, cu 6 capete, având capacitatea de a stoca 50 de meniuri presetate.
Fedpfxoywucze Aciepn
Descriere scurtă tehnică:
• Controlat de Siemens S7 PLC prin intermediul panoului HMI Mitsubishi Beijer
• Borcanele sunt alimentate pe o bandă transportoare din oțel inoxidabil
• Indexarea intrării și ieșirii borcanelor este programată, cu porți pneumatice
• Umplerea borcanelor se realizează sub presiune pozitiva dintr-un rezervor de 50 l
(aceasta poate fi modificată cu ușurință pentru o presiune pozitivă constantă în distribuitor printr-o pompă modulată)
• Reglarea volumului se face prin debitmetru turbină Nixon BNO, comunică cu contorul de mare viteză Siemens
• Umplerea lichidului se poate face crescător în borcan sau deasupra acestuia, în timpul umplerii
• Funcții programabile complete SIP, CIP și de spălare disponibile
Sisteme de capsare Dico, număr de serie 3/379 – Descriere scurtă:
• Sistem de capsare cu stea rotativă
• Închide borcane sau sticle pătrate/rotunde (inclus piese de schimb)
• Borcanul intră, senzorul PEC activează rotația stelei cu 90° sub capul de capsare
• Capul de capsare coboară pe canelură și se retrage pe aceeași canelură
• Clema pentru borcan/sticlă este acționată de cama reglabilă pe o supapă 5/2
• Steaua rotativă se rotește cu 90° către banda de evacuare
• Capul de capsare actual este detașabil pentru capace de 40 mm (nu există cap alternativ)
• Toate sistemele lucrează cu came și relee, nu există PLC
• Motor funcționare continuă pentru capsare (cuplaj setat și transmisie cu viteză variabilă)
• Motor cu came controlat prin convertizor de frecvență. Sisteme de protecție cu capac de acces blocat
Servicii necesare:
• Alimentare electrică 3 faze, 32A
• Presiune aer 7 bari
Tablou principal de comandă
Sistem de sortare și alimentare capace: RNASRC-N 400-2L, număr de serie 00801
Descriere scurtă
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Menslage
1.444 km
Roboțel de înfoliat paleți Robopac HELIX HS30 (2011)
RobopacPalettenwickler
Sunați
Stare: folosit, An de fabricație: 2011, Prezentare generală
Această mașină de înfoliat cu inel ROBOPAC / SIPA HELIX HS30, fabricată în 2011, este proiectată pentru ambalarea automată în folie stretch a paleților cu produse de băuturi ambalate în folie termocontractabilă. Sistemul a făcut anterior parte dintr-o linie completă de paletizare și ambalare SIPA. Secțiunea de paletizare SIPA a fost deja vândută; prin urmare, doar secțiunea de înfoliere cu inel ROBOPAC HELIX HS30 mai este disponibilă. Această mașină de înfoliat este un echipament automat de înfoliere cu inel, utilizat pentru stabilizarea încărcăturilor pe paleți după procesul de paletizare. În prezent, utilajul este demontat și, conform informațiilor disponibile, se află într-o stare tehnică și de funcționare bună. Este disponibilă imediat din Serbia.
Fpjdozf Ehuspfx Acion
Date tehnice
- Producător: ROBOPAC
- Model / Tip: HELIX HS30
- Tip utilaj: Mașină automată de înfoliat paleți cu inel
- An fabricație: 2011
- Utilizare: Înfășurare automată
- Sistem de ambalare: Înfoliere cu inel
- Material ambalare: Folie stretch
- Operare: Înfășurare automată a paleților după paletizare
- Capacitate instalației anterioare: aprox. 39 paleți/oră, în funcție de configurația produsului
- Componente incluse: Modul înfoliator cu inel ROBOPAC HELIX HS30
- Documentație: Manuale și scheme electrice disponibile
- Piese de schimb: Nu sunt incluse în livrare
- Stare: Demontată
- Disponibilitate: Imediat
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Duxford
1.924 km
Pompă peristaltică Watson Marlow 620S
Watson-Marlow620S/R
Sunați
Stare: folosit, Această ofertă este pentru pompe peristaltice Watson Marlow 620S/R.
Unitățile sunt în stare perfectă de funcționare și sunt gata de utilizare imediată.
Design și funcționalitate:
Modelul 620S/R face parte din seria 600 de pompe peristaltice cu carcasă, având un motor cu curent continuu fără perii, echipat cu control digital prin intermediul unei tastaturi (620S) și o carcasă robustă NEMA 2 / IP31 ventilată, ușor de curățat, potrivită pentru medii industriale uscate. Funcționează la tensiune dublă (100–120 V sau 200–240 V, 50/60 Hz) și include funcții precum MemoDose pentru dozare unică și comutare fără fir pentru siguranță.
Carcasa este rezistentă la substanțe chimice, fiind realizată din aluminiu turnat, acoperit cu vopsea pulbere, și are o tastatură cu membrană ușor de curățat.
Performanța pompei:
Debit: de la 0,00026 la aproximativ 4,23 gpm (echivalent cu aproximativ 0,001 la 16 L/min) cu capul de pompă 620R.
Cu noile capete LoadSure 620RE, debitul crește până la aproximativ 4,76 gpm (0,004–18 L/min).
Presiune: până la aproximativ 60 psi (4 bar) cu capul și tubulatura potrivite.
Precizia controlului: raport excepțional de 2.650:1, control fin al vitezei de la 0,1 la 265 rpm în incremente selectabile (0,1, 0,5, 1, 2, 5 sau 10 rpm), cu o precizie a vitezei de 0,1%.
Capete de pompă și tubulatură:
Modelul acceptă următoarele capete de pompă interschimbabile:
620R Mk II (tubulatură continuă, doi role)
620RE și 620RE4 (elemente LoadSure, doi sau patru role)
Aceste capete sunt compatibile cu diverse materiale de tubulatură (de exemplu, Marprene™, Bioprene™, Sta‑Pure™, silicon) și dimensiuni (de obicei, diametru interior de la 6,4 mm la 17 mm).
Capetele 620RE și RE4 au role retractabile pentru o curățare mai ușoară (CIP/SIP) și încărcare rapidă.
Fpedpfxexhdx De Acijn
AFAB Lab Resources - Echipamente de laborator utilizate
Atribute fizice și construcție:
Protecție împotriva pătrunderii: IP31 (NEMA 2) pentru modelul standard 620S/R; există variante IP66/NEMA 4X (de exemplu, 620SN/R) pentru medii care necesită o rezistență mai bună la praf și apă.
Greutate: aproximativ 19,6 kg (cu capul 620R/RE) până la 20,1 kg (cu 620RE4).
Nivel de zgomot: mai mic de 70 dB(A) la 1 m - relativ silențios pentru funcționare continuă în mediu industrial.
Funcții avansate:
MemoDose: oferă volume precise pentru dozare unică - ideal pentru aplicații de dozare.
Funcție de rampă și sistem anti-picurare: funcția de rampă îmbunătățește manipularea fluidelor delicate, prevenind stropirea/spumarea, în timp ce sistemul anti-picurare minimizează picăturile reziduale la sfârșitul dozării (menționat în versiunile Di aferente, dar adesea inclus în seturile de funcții).
Export de date: unele modele (de exemplu, 620S/RE) suportă exportul RS-232 al înregistrărilor de lot - important pentru conformitatea cu GMP.
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Crailsheim
1.173 km
Stivuitoare diesel
StillRC 42-40
Sunați
Stare: folosit, An de fabricație: 2021, capacitate de încărcare: 4.000 kg, înălțime de ridicare: 4.000 mm, lungime totală: 4.000 mm, - Viteză cu/fără sarcină: 24 km/h
- Acoperiș cabină din material plastic, cu încălzire
- Supape: 3
- Capacitate nominală/încărcătură nominală: 5000 kg
- Distanță centru de greutate a încărcăturii: 500 mm
- Distanță sarcină: 567 mm
- Sarcină pe axă cu încărcătură (kg): 10.780/1.360
- Sarcină pe axă fără încărcătură (kg): 3.300/4.060
- Ecartament (mm): 1.180
- Ecartament (mm): 1.190
- Înclinare catarg/suport furcă α/β (°): 6/12
- Înălțime scaun față de SIP/înălțime suport (mm): 1.315
- Înălțime cuplaj (mm): 380
- Lățime culoar pentru paleți 1000 x 1200 transversal Ast (mm): 4.597
- Lățime culoar pentru paleți 800 x 1200 longitudinal Ast (mm): 4.797
- Rază de virare (mm): 2.830
- Distanță minimă punct de pivotare (mm): 900
- Viteză de deplasare cu/fără sarcină (km/h): 22/24
- Viteză de ridicare cu/fără sarcină (m/s): 0,45/0,49
- Viteză de coborâre cu/fără sarcină (m/s): 0,38/0,26
- Forță de tracțiune cu/fără sarcină (kN): 28/21
- Capacitate de urcare cu/fără sarcină (%): 20/20
- Frână de serviciu: Mecanică/Hidraulică
- Turație nominală (l/min): 2.200
- Număr cilindri: 4
- Capacitate cilindrică (cm³): 2.482
- Grad de emisii conform Regulamentului UE 2016/1628 Stage III a
- Tensiune sistem electric (V): 12
- Tip unitate de antrenare: Convertizor de cuplu
- Presiune de lucru pentru accesorii (bar): 200
- Debit de ulei pentru accesorii (L/min): 101
Fodpfx Acsztgfqeiepn
- Capacitate rezervor combustibil: 90
- Cuplă de remorcare tip: DIN 15170, știft
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Duxford
1.924 km
Pompă cu diafragmă de unică folosință QuattroFlow QF15PTIU
QuattroFlowQF15PTIU
Sunați
Stare: folosit, Această listare se referă la 1 din 2 pompe cu diafragmă QuattroFlow QF15PTIU de unică folosință.
Unitatea este în stare de funcționare deplină și este disponibilă pentru livrare imediată.
QuattroFlow QF 150 PTIU este o pompă avansată cu diafragmă de tip cuaternar, proiectată special pentru aplicații biofarmaceutice, oferind mai multe caracteristici și beneficii notabile care îi optimizează funcționalitatea în medii sensibile. Iată o prezentare detaliată a specificațiilor și avantajelor:
Caracteristici cheie și specificații:
Debit:
Funcționează într-un interval de 0,02 până la 3,2 lpm (0,01 până la 0,85 gph), fiind extrem de adaptabilă pentru diverse procese de bioprocesare.
Design:
Folosește un sistem cu 4 pistoane cu diafragmă, ceea ce asigură o izolare totală a produsului. Acest design minimizează riscul de abraziune și eliberare de particule, aspect esențial pentru menținerea purității produsului.
Fedsxxz Iwspfx Aciepn
Materiale:
Fabricată din polipropilenă prelucrată, de unică folosință, pompa este concepută special pentru a reduce riscurile de contaminare.
Sistem de control:
Echipată cu un controler integrat, care permite operare automatizată și control precis al funcțiilor pompei, maximizând eficiența și consistența proceselor.
Certificări:
Respectă standardele USP Clasa VI și 3.1B, precum și reglementările CFR FDA, asigurând conformitatea cu cerințele stricte ale industriei biofarmaceutice.
Aplicații:
QF 150 PTIU este versatilă și potrivită pentru numeroase aplicații critice, precum:
- Sisteme de filtrare: Ideală pentru filtrare cu flux tangential (TFF), eficientă pentru procesarea soluțiilor biologice.
- Sisteme de cromatografie: Gestionează eficient fluxul reactivilor și al probelor în procesele de separare.
- Pompe de alimentare: Asigură dozare fiabilă și constantă în diferite aplicații de bioprocesare.
- Filtrare virală: Are un rol esențial în asigurarea siguranței produselor biofarmaceutice, filtrând contaminanții.
- Filtrare sterilă: Menține sterilitatea în etapele critice de procesare, esențială pentru integritatea produsului.
Beneficii principale:
- Izolare totală a produsului: Asigură că niciun produs nu este pierdut sau contaminat în timpul transferului, esențial pentru biofarmaceutice de mare valoare.
- Pulsare redusă și funcționare cu forfecare scăzută: Menține integritatea materialelor biologice sensibile pe durata pompareii.
- Debit variabil: Permite flexibilitate, adaptându-se ușor diferitelor cerințe de proces.
- Operare silențioasă: Reduce la minimum zgomotul, potrivită pentru laboratoare și medii clinice.
- Compatibilă CIP/SIP: Permite curățarea și sterilizarea ușoară, menținând standarde ridicate de igienă.
- Autoclavabilă: Suportă proceduri de sterilizare, crescând utilitatea în aplicații critice.
- Design de unică folosință: Reduce cerințele de mentenanță și timpii de nefuncționare, facilitând un flux de lucru eficient în mediile biofarmaceutice.
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Hessisch Lichtenau
1.263 km
2 plăci de fixare, 1 pereche de șipci de fixare cu caneluri T, bloc de fixare, masă de presă, masă s
Sunați
Stare: folosit, 2 bucăți plăci de fixare, 1 pereche de șine de fixare cu lăcașuri T
Fsdpfxoxf Uwlo Aciopn
Bloc de fixare, masă pentru presă, masă suplimentară cu lăcașuri T
Lungime pe fiecare șină de fixare: 900 mm
Lățime pe fiecare șină de fixare: 295 mm
Grosime pe fiecare șină de fixare: 130 mm
- 6x lăcașuri T de 30 mm
- Distanța între lăcașuri T: 150 mm
- 6 găuri Ø 18 mm (distanțe 300 x 160 mm)
- Suprafețe prelucrate pe toate părțile
Greutatea proprie a fiecărei șine de fixare: 240 kg
Greutatea proprie a ambelor șine de fixare: 480 kg
Stare bună
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Crailsheim
1.173 km
Tractor
LindeP 60
Sunați
Stare: folosit, An de fabricație: 2018, lungime totală: 1.850 mm, - Operare scaun
- Capacitate portantă / sarcină 8,0t
- Forță nominală de tracțiune N 1500
- Sarcină pe axă cu sarcină față/spate kg: 560/870 (672 / 1013)
- Sarcină pe axă fără sarcină față/spate kg: 560/720 (672 / 863)
- Anvelope: plin cauciuc, SE, pneumatice, poliuretan, pneumatice
- Roți, număr față/spate (x = antrenate): 1 / 2x
- Ecartament spate (mm): 860
- Înălțime scaun față de SIP/înălțime de staționare (mm): 1020
- Înălțime cuplare (mm): 285, 340, 395
- Înălțime platformă fără sarcină (mm): 645
- Lungime platformă de încărcare (mm): 520 (265)
- Lungime consola spate (mm): 350
- Lățime platformă de încărcare (mm): 900
- Raza de viraj (mm): 1650
Fpsdpfx Ajxpx Ucjcijn
- Distanța minimă între punctele de pivotare (mm): 600
- Viteză de deplasare cu/fără sarcină km/h: 12/20
- Forță de tracțiune cu/fără sarcină N: 1600
- Forță de tracțiune maximă cu/fără sarcină N: 6500
- Frână de serviciu electrică/hidraulică
- Motor de tracțiune, putere S2 60 min kW: 4,5 (AC)
- Tensiune baterie/capacitate nominală (5 h) (V)/(Ah) sau kWh: 48/375
- Consum de energie conform ciclului VDI kWh/h: 4,27 (cicl. 2012)
- Tip sistem de propulsie: electronic / continuu variabil
- Nivel de presiune acustică LpAZ (loc șofer) dB(A): 60
- Viteză constantă la urcări
- Deconectare circuit electric de urgență
- Circuite de siguranță redundant concepute pentru situații de urgență
- Claxon electric
- Șasiu robust din oțel
- Acces facil pentru mentenanță la toate componentele importante
- Conector pentru computer de diagnosticare (sistem CAN-Bus)
- Display digital interactiv
- Conectori etanși și protejați împotriva inversării polarității pentru o conexiune excelentă și rezistentă la vibrații
- Compartimente de depozitare generoase
- Priză pentru alimentare auxiliară (12 V) pe bord
- Contact cu cheie
- Scaun reglabil cu tapițerie PVC
- Configurație cu trei roți pentru manevrabilitate optimă
- Schimbare laterală a bateriei, versiune 48-V
- Cuplă pentru remorcă multietajată în spate
- Cuplă pentru remorcă pe 3 niveluri (spate)
- Selector de viteză de deplasare cu două trepte
- Suspensie robustă și braț oscilant pe toate cele trei roți
- Motor de tracțiune trifazat încapsulat, 4,5 kW
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Duxford
1.924 km
Avestin EmulsiFlex-C5 pentru omogenizator cu scule sigilate și piese de schimb
AvestinEmulsiFlex-C5
Sunați
Stare: folosit, Această ofertă se referă la Avestin EmulsiFlex-C5, un omogenizator de înaltă presiune cu scule etanșate și piese de schimb incluse.
Unitatea este în stare perfectă de funcționare și este pregătită pentru utilizare imediată.
EmulsiFlex-C5 Omogenizator de Înaltă Presiune
Avestin EmulsiFlex-C5 este un omogenizator de presiune înaltă, acționat pneumatic, proiectat pentru aplicații la scară de laborator. Este ideal pentru procesarea volumelor mici și medii de probe, de la 7 mL la 5 L/h, în funcție de presiunea aplicată.
Cum funcționează: Omogenizare la Presiune Înaltă
Omogenizarea la presiune înaltă este o tehnică eficientă și ușor de utilizat pentru disruptia celulelor și procesarea liposomilor/emulsiilor.
Principiul constă în pomparea probei printr-o valvă cu deschidere mică. Proba trece de la o presiune foarte mare (până la 30.000 psi) pe partea pompei, la presiunea atmosferică pe partea de ieșire. Această scădere bruscă de presiune generează forțe de forfecare intense, care distrug membranele celulare sau reduc semnificativ dimensiunea liposomilor/emulsiilor.
Pentru celule, forțele de forfecare generate de presiune rup membranele, realizând lizarea eficientă a celulelor.
Pentru liposomi și emulsii, acest proces reduce dimensiunea de la microni la zeci de nanometri, obținând de cele mai multe ori particule uniforme cu distribuții de dimensiuni restrânse.
Caracteristici Unice ale EmulsiFlex-C5
Valvă Dinamică de Omogenizare
Modelul C5 utilizează o valvă dinamică de omogenizare, care menține presiunea constantă pe întreaga durată a procesării probei. Această constanță asigură formarea de liposomi și micro-emulsii extrem de uniforme, cu distribuții strânse ale dimensiunii particulelor.
Disrupție Celulară Eficientă
Majoritatea celulelor (inclusiv E. coli) pot fi lizate într-o singură trecere, reducând la minimum supra-procesarea și riscul de denaturare sau degradare a proteinelor.
Domeniu de Presiune: Reglabil între 500 și 30.000 psi
Debit: 1–5 L/h în funcție de presiune
Volum minim de probă: 7 mL
Volum rezidual: Sub 1 mL
Fsdpfx Acexhgawoiopn
Controlul temperaturii: Poate fi utilizat cu băi de gheață, chillere externe sau în camere frigorifice
Sterilizabil (autoclavabil): Curățare și sterilizare ușoară (compatibil SIP)
Dimensiuni compacte: 430 × 160 × 320 mm, 25 kg
Sursă de alimentare: Necesită aer comprimat sau din butelii. Pentru majoritatea aplicațiilor (de exemplu, disrupția E. coli sau formarea de liposomi), o presiune a aerului de 100 psi este suficientă.
Aplicații
- Disrupția celulelor bacteriene, de drojdie, alge, insecte sau mamifere
- Formarea de liposomi și emulsii la scară nano
- Reducerea dimensiunii particulelor în industria farmaceutică, cosmetică și alimentară
- Sisteme de livrare a medicamentelor prin liposomi
- Omogenizare eficientă pentru cercetare biochimică și biofizică
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Crailsheim
1.173 km
Stivuitoare diesel
StillRC 42-40
Sunați
Stare: folosit, An de fabricație: 2021, capacitate de încărcare: 4.000 kg, înălțime de ridicare: 4.000 mm, lungime totală: 4.000 mm, - Viteză cu/fără sarcină: 24 km/h
- Acoperiș cabină din material plastic, cu încălzire
- Supape: 3
- Capacitate nominală/încărcătură nominală: 5000 kg
- Distanță centru de greutate a încărcăturii: 500 mm
- Distanță sarcină: 567 mm
Fpsdpfjy S Ep Uex Acion
- Sarcină pe axă cu încărcătură (kg): 10.780/1.360
- Sarcină pe axă fără încărcătură (kg): 3.300/4.060
- Ecartament (mm): 1.180
- Ecartament (mm): 1.190
- Înclinare catarg/suport furcă α/β (°): 6/12
- Înălțime scaun față de SIP/înălțime suport (mm): 1.315
- Înălțime cuplaj (mm): 380
- Lățime culoar pentru paleți 1000 x 1200 transversal Ast (mm): 4.597
- Lățime culoar pentru paleți 800 x 1200 longitudinal Ast (mm): 4.797
- Rază de virare (mm): 2.830
- Distanță minimă punct de pivotare (mm): 900
- Viteză de deplasare cu/fără sarcină (km/h): 22/24
- Viteză de ridicare cu/fără sarcină (m/s): 0,45/0,49
- Viteză de coborâre cu/fără sarcină (m/s): 0,38/0,26
- Forță de tracțiune cu/fără sarcină (kN): 28/21
- Capacitate de urcare cu/fără sarcină (%): 20/20
- Frână de serviciu: Mecanică/Hidraulică
- Turație nominală (l/min): 2.200
- Număr cilindri: 4
- Capacitate cilindrică (cm³): 2.482
- Grad de emisii conform Regulamentului UE 2016/1628 Stage III a
- Tensiune sistem electric (V): 12
- Tip unitate de antrenare: Convertizor de cuplu
- Presiune de lucru pentru accesorii (bar): 200
- Debit de ulei pentru accesorii (L/min): 101
- Capacitate rezervor combustibil: 90
- Cuplă de remorcare tip: DIN 15170, știft
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Crailsheim
1.173 km
Stivuitoare diesel
StillRC 42-40
Sunați
Stare: folosit, An de fabricație: 2021, capacitate de încărcare: 4.000 kg, înălțime de ridicare: 4.000 mm, lungime totală: 4.000 mm, - Viteză cu/fără sarcină: 24 km/h
- Acoperiș cabină din material plastic, cu încălzire
- Supape: 3
- Capacitate nominală/încărcătură nominală: 5000 kg
- Distanță centru de greutate a încărcăturii: 500 mm
- Distanță sarcină: 567 mm
- Sarcină pe axă cu încărcătură (kg): 10.780/1.360
- Sarcină pe axă fără încărcătură (kg): 3.300/4.060
- Ecartament (mm): 1.180
- Ecartament (mm): 1.190
- Înclinare catarg/suport furcă α/β (°): 6/12
- Înălțime scaun față de SIP/înălțime suport (mm): 1.315
- Înălțime cuplaj (mm): 380
- Lățime culoar pentru paleți 1000 x 1200 transversal Ast (mm): 4.597
- Lățime culoar pentru paleți 800 x 1200 longitudinal Ast (mm): 4.797
- Rază de virare (mm): 2.830
- Distanță minimă punct de pivotare (mm): 900
- Viteză de deplasare cu/fără sarcină (km/h): 22/24
- Viteză de ridicare cu/fără sarcină (m/s): 0,45/0,49
Fpjdpsy E Uapsfx Acien
- Viteză de coborâre cu/fără sarcină (m/s): 0,38/0,26
- Forță de tracțiune cu/fără sarcină (kN): 28/21
- Capacitate de urcare cu/fără sarcină (%): 20/20
- Frână de serviciu: Mecanică/Hidraulică
- Turație nominală (l/min): 2.200
- Număr cilindri: 4
- Capacitate cilindrică (cm³): 2.482
- Grad de emisii conform Regulamentului UE 2016/1628 Stage III a
- Tensiune sistem electric (V): 12
- Tip unitate de antrenare: Convertizor de cuplu
- Presiune de lucru pentru accesorii (bar): 200
- Debit de ulei pentru accesorii (L/min): 101
- Capacitate rezervor combustibil: 90
- Cuplă de remorcare tip: DIN 15170, știft
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Crailsheim
1.173 km
Stivuitor electric
StillRX 60-50
Sunați
Stare: folosit, An de fabricație: 2023, capacitate de încărcare: 4.990 kg, înălțime de ridicare: 6.040 mm, lungimea furcii: 1.600 mm, lungime totală: 5.120 mm, - Operare scaun operator
- Distanță până la sarcină mm 525 mm
- Sarcina pe axă cu încărcătură față/spate kg 11475/1283
- Sarcina pe axă fără încărcătură față/spate kg 3814/3954
- Anvelope superelastice
- Ecartament față/spate mm 1104/932
- Unghi de înclinare catarg înainte/înapoi α/β ° 7/5
- Înălțimea scaunului raportată la SIP (variantă joasă) mm 1342
- Lățime culoar de lucru cu palet 1000 x 1200 transversal mm 4370
- Lățime culoar de lucru cu palet 800 x 1200 longitudinal mm 4570
- Rază de virare 2645 mm
- Distanța minimă până la punctul de pivotare 729 mm
- Viteză de deplasare cu sarcină km/h 20
- Viteză de deplasare fără sarcină km/h 20
- Viteză de ridicare (Plus*//Standard-Performance) cu sarcină 0,39/0,31
- Viteză de ridicare fără sarcină m/s 0,45
Fpsdpoy Aznbsfx Acisn
- Viteză de coborâre cu sarcină m/s 0,5
- Viteză de coborâre fără sarcină m/s 0,5
- Forță de tracțiune cu sarcină N 6750
- Forță de tracțiune fără sarcină N 7430
- Forță de tracțiune max. (Plus//Standard-Performance) cu sarcină N 22590/19000
- Forță de tracțiune max. (Plus//Standard-Performance) fără sarcină N 22560/19090
- Capacitate de urcare cu sarcină % 8,9
- Capacitate de urcare fără sarcină % 15,5
- Capacitate maximă de urcare (Plus//Standard-Performance) cu sarcină % 20,4/13,8
- Capacitate maximă de urcare (Plus//Standard-Performance) fără sarcină % 27,5/27,5
- Timp de accelerație pe 15 m (Plus//Standard-Performance) cu sarcină s 6,3/7,4
- Timp de accelerație pe 15 m (Plus//Standard-Performance) fără sarcină s 5,7/6,2
- Frână de serviciu frână cu discuri multiple acționată hidraulic
- Tensiunea bateriei V 80
- Randament manipulare (Plus//Standard-Performance) t/h 324/315
- Presiunea de lucru pentru atașamente bar 250
- Debit de ulei pentru atașamente l 50
- Nivel de presiune acustică (loc operator) dB(A) 66
- Vibrații umane: accelerație conform EN 13059 m/s2 0,42
- Cuplaj de remorcă, tip boltă
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Crailsheim
1.173 km
Stivuitor electric
StillRX 60-50
Sunați
Stare: folosit, An de fabricație: 2023, capacitate de încărcare: 4.990 kg, înălțime de ridicare: 4.700 mm, lungimea furcii: 1.600 mm, lungime totală: 4.470 mm, - Operare scaun operator
- Distanță până la sarcină mm 525 mm
- Sarcina pe axă cu încărcătură față/spate kg 11475/1283
- Sarcina pe axă fără încărcătură față/spate kg 3814/3954
- Anvelope superelastice
- Ecartament față/spate mm 1104/932
- Unghi de înclinare catarg înainte/înapoi α/β ° 7/5
- Înălțimea scaunului raportată la SIP (variantă joasă) mm 1342
- Lățime culoar de lucru cu palet 1000 x 1200 transversal mm 4370
- Lățime culoar de lucru cu palet 800 x 1200 longitudinal mm 4570
- Rază de virare 2645 mm
- Distanța minimă până la punctul de pivotare 729 mm
- Viteză de deplasare cu sarcină km/h 20
- Viteză de deplasare fără sarcină km/h 20
- Viteză de ridicare (Plus*//Standard-Performance) cu sarcină 0,39/0,31
- Viteză de ridicare fără sarcină m/s 0,45
- Viteză de coborâre cu sarcină m/s 0,5
- Viteză de coborâre fără sarcină m/s 0,5
- Forță de tracțiune cu sarcină N 6750
- Forță de tracțiune fără sarcină N 7430
- Forță de tracțiune max. (Plus//Standard-Performance) cu sarcină N 22590/19000
- Forță de tracțiune max. (Plus//Standard-Performance) fără sarcină N 22560/19090
- Capacitate de urcare cu sarcină % 8,9
- Capacitate de urcare fără sarcină % 15,5
- Capacitate maximă de urcare (Plus//Standard-Performance) cu sarcină % 20,4/13,8
- Capacitate maximă de urcare (Plus//Standard-Performance) fără sarcină % 27,5/27,5
- Timp de accelerație pe 15 m (Plus//Standard-Performance) cu sarcină s 6,3/7,4
- Timp de accelerație pe 15 m (Plus//Standard-Performance) fără sarcină s 5,7/6,2
Fpsdpsy E Udnefx Acien
- Frână de serviciu frână cu discuri multiple acționată hidraulic
- Tensiunea bateriei V 80
- Randament manipulare (Plus//Standard-Performance) t/h 324/315
- Presiunea de lucru pentru atașamente bar 250
- Debit de ulei pentru atașamente l 50
- Nivel de presiune acustică (loc operator) dB(A) 66
- Vibrații umane: accelerație conform EN 13059 m/s2 0,42
- Cuplaj de remorcă, tip boltă
Sigiliu de încredere
Dealeri certificați de Werktuigen

Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Karsin
1.018 km
Pompă Grundfos CRN 10-12 A-FGJ-G-E-HQQE
GrundfosCRN 10-12 A-FGJ-G-E-HQQE
Sunați
Stare: nou, An de fabricație: 2022, Funcționalitate: complet funcțional, NOUĂ Pompă Grundfos CRN 10-12 A-FGJ-G-E-HQQE | Oțel inoxidabil AISI 316 | 4 kW
Stare: Nouă din fabrică, niciodată folosită.
Model: CRN 10-12 A-FGJ-G-E-HQQE
Producător: Grundfos (Lider în soluții de pompare)
DESCRIEREA ECHIPAMENTULUI
Produsul oferit spre vânzare este o pompă centrifugă verticală multietajată de înaltă performanță din seria CRN. Aceasta este o versiune fabricată complet din oțel inoxidabil rezistent la acizi (AISI 316), diferită de modelele standard din fontă (CR). Pompa este proiectată pentru a funcționa în cele mai dificile condiții industriale, asigurând fiabilitate în pomparea mediilor agresive și solicitante.
Este soluția ideală pentru companiile care caută un echipament cu eficiență ridicată, gata pentru instalare imediată în sisteme de tratare a apei, procese tehnologice sau circuite de înaltă presiune.
_____
DATE TEHNICE CHEIE
• Capacitate nominală: 10 m3/h
• Înălțime nominală de pompare: aprox. 96,7 m (max. până la 122 m)
• Putere motor: 4 kW
• Alimentare: trifazată
• Viteză de rotație: 2900 rpm
• Presiune maximă de lucru: 25 bar
• Interval temperatură lichid: -20°C până la +120°C
• Număr de rotoare: 12
• An fabricație: 2022
CONSTRUCȚIE ȘI MATERIALE
• Execuție materială (G): Toate piesele în contact cu lichidul sunt realizate din oțel inoxidabil EN 1.4401 / AISI 316 (rezistență maximă la coroziune).
• Etanșare arbore (HQQE): Garnitură casetată rezistentă la uzură, din carbură de siliciu (SiC/SiC), cu elastomeri EPDM. Asigură longevitate și etanșeitate chiar și la lucrul cu apă fierbinte.
• Racord (FGJ): Sistem universal cu flanșe (DIN/ANSI/JIS) pentru adaptare facilă în instalațiile existente.
_____
Fsdpfx Aox Im Ahscijpn
APLICAȚII
Datorită construcției rezistente la acizi, CRN poate fi utilizată în:
1. Industria chimică și farmaceutică (pompare de acizi, baze, medii agresive).
2. Sisteme de filtrare și tratare (osmosă inversă, ultrafiltrare).
3. Spălătorii industriale și sisteme de curățare CIP/SIP.
4. Instalații de apă procesuală în fabrici de bere, industrie lactată și alimentară.
_____
DE CE SĂ ALEGEȚI ACEASTĂ POMPĂ?
• Produs premium: seria CRN este "Mercedes-ul" pompelor verticale.
• Economie de timp: Dispozitiv disponibil imediat (evitați termenele lungi de livrare ale producătorului).
• Fără urme de utilizare: Pompa este nouă, depozitată în condiții optime, gata să funcționeze la capacitate maximă.
Important: Vă rugăm să verificați compatibilitatea parametrilor electrici și hidraulici cu proiectul dumneavoastră înainte de achiziție.
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Freising
1.036 km
Omogenizator
GEA Group Aktiengesellschaft
Sunați
Stare: folosit, An de fabricație: 2013, Mașină (supliment): Omogenizator la presiune înaltă
Interval capacitate: 600 l/h
Presiune: 250 bar
Dimensiune particule celuloză: 1 μm particule de celuloză
Lungime: aprox. 2,2 m
Lățime: aprox. 2,5 m
Înălțime: aprox. 1,9 m
Operare / control: Integrat în sistemul de control al procesului ProLeit prin schimb de semnale, motorul a fost acționat prin convertizor de frecvență extern.
Fpsdpfx Aevcq Edocien
Echipare: compatibil CIP, compatibil SIP
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Maastricht
1.519 km
Roată de nisip Stichweh
SandWheel Stichweh
Sunați
Stare: gata de utilizare (folosit), * Producător: Stichweh
* Tip: Roată abrazivă
Fodezvpugjpfx Acijpn
* Diametrul roții: 2800 mm
* Lățime: 650 mm
* Sistem de antrenare: motor electric de 3 kW, cu reductor.
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Solingen
1.440 km
Sistem de filtrare
EatonBECO INTEGRA PLATE 400 EC
Sunați
Stare: nou, An de fabricație: 2017, Funcționalitate: complet funcțional, 3 × Eaton BECO INTEGRA® PLATE 400 EC – Sisteme de filtrare cu straturi etanșe ermetic închise (2017, neutilizate)
Noi, niciodată folosite în producție – doar FAT/SAT cu apă. Marcaj CE, conformitate GMP & FDA. Documentație completă FAT și SAT disponibilă. Disponibile imediat, vânzare individuală sau ca pachet.
Model & Execuție:
Sistem de filtrare în profunzime ermetic închis (filtrare tip presă) cu cameră exterioară și garnitură profilată perimetrală
Execuție inox (AISI 316L / 1.4404, parțial 1.4435), suprafețe de contact cu produsul lustruite la luciu înalt
CIP & SIP, construcție sterilă cu conexiuni cu flanșă BIOCONNECT (NEUMO)
Format: straturi de 377 × 400 mm (0,12 m² per strat)
Mecanism hidraulic de închidere cu comandă în 4 trepte pentru curățare, sterilizare, filtrare & deschidere
Date tehnice principale:
Presiune maximă de operare: 6 bar | Diferență maximă de presiune: 4 bar
Temperatură de operare: până la 140°C | Sterilizare: până la 134°C
Cadru mobil pe roți
Include cadru pentru nămol și elemente de clarificare
Diferențele celor 3 instalații:
Instalația 1: 4,80 m² suprafață filtrantă, 9,60 L volum de solide, 40 straturi, părți de contact cu produsul parțial din 1.4435, armături și conducte separate
Instalația 2: 3,36 m² suprafață filtrantă (extensibilă la 4,80 m²), 6,72 L volum de solide, 28 straturi, tot din inox, extensibilă
Instalația 3: Identică tehnic cu instalația 1, dar cu armături suplimentare și conducte premontate (ventile cu membrană GEMÜ, site de vizitare, manometre)
Fedpfxjw Nikvo Acispn
Domenii de utilizare:
Producție farmaceutică și biotehnologică
Industria alimentară & băuturi
Aplicații cu cerințe ridicate de igienă & sterilitate
Preț:
Preț negociabil, în funcție de configurație, disponibil individual sau ca pachet. Preț total în 2017: 253.000 €
Livrare:
Din stoc, posibilă livrare mondială. Documentație originală, rapoarte FAT & SAT, desene și certificate 3.1 disponibile.
Vă facilităm căutarea: "sipa blasmaschine"
Primiți imediat și gratuit oferte noi prin e-mail.
Puteți oricând să încheiați căutarea.

Informați-vă acum
+49 201 857 861 80
+49 201 857 861 80
Publică un anunț acum
*per anunț/lună








































































































































































































































