3D Systems Imprimanta 3D cumpărați folosit (41.753)
Sortați rezultatele
- Cel mai mic preț Cel mai mare preț
- Cele mai noi anunțuri Cele mai vechi anunțuri
- Cea mai scurtă distanță Distanța maximă
- Cel mai recent an de fabricație Cel mai vechi an de fabricație
- Ultima actualizare Cea mai veche actualizare
- Producători de la A la Z Producător de la Z la A
- Relevanță
- Cel mai mic preț
- Preț
- Cel mai mare preț
- Preț
- Cele mai noi anunțuri
- Data adăugării
- Cele mai vechi anunțuri
- Data adăugării
- Cea mai scurtă distanță
- Distanță
- Distanța maximă
- Distanță
- Cel mai recent an de fabricație
- An de fabricație
- Cel mai vechi an de fabricație
- An de fabricație
- Ultima actualizare
- Actualizare
- Cea mai veche actualizare
- Actualizare
- Producători de la A la Z
- Producător
- Producător de la Z la A
- Producător
- Denumire de la A la Z
- Denumire
- Denumire de la Z la A
- Denumire
- Model de la A la Z
- Model
- Model de la Z la A
- Model
- Cea mai mică referință
- referință
- Referință de top
- referință
- Cel mai scurt timp de funcționare
- Timp de funcționare
- Cea mai mare durată de funcționare
- Timp de funcționare
- relevanță
- relevanță
Licitație
Licitație încheiată
Région flamande
1.614 km
Imprimantă 3d
StratasysFortus 450MC
Stare: gata de utilizare (folosit), Funcționalitate: complet funcțional, număr mașină/vehicul: K00219, greutate totală: 601 kg, înălțime de construcție: 406 mm, lățime de construcție: 355 mm, Depunerea unei oferte obligă la ridicarea în termen până la data de 14.01.2026!
DETALII TEHNICE
Volum de construcție: 406 mm x 355 mm x 406 mm
Grosimi strat: 0,127 mm, 0,178 mm, 0,254 mm, 0,330 mm
Volum casete pentru material de construcție și suport: 1.510 cm / 3.020 cm
Acuratețe obținută: ± 0,127 mm sau ± 0,0015 mm/mm
Acuratețe pe axa Z: −0,000 / +grosimea stratului
DETALII MAȘINĂ
Dimensiuni sistem: 1.295 mm x 902 mm x 1.984 mm
Greutate: 601 kg
Tensiune de intrare: 420 V
Tensiune de alimentare: 208 V AC
Faze: 3
Frecvență: 50/60 Hz
Consum curent: 18 A
Conexiune rețea: 10/100 Base-T
Protocol: Ethernet
Standardizare: CE, cTUVus, RCM, EAC, FCC Part B
Tedpfex Hwgnex Anmjb
ECHIPARE
Software Insight™
Software Control Center™
Compatibilitate GrabCAD Print
Curățător pentru material de suport SCA 1200HT
Compatibil cu materiale iSQUARED: ABS, ABS-ESD, ABS-CF, ASA, PC-ABS, PC, ULTEM 9085, ULTEM 1010
Notă: Una dintre cele patru casete necesită revizie.
Anunț mic
Kootwijkerbroek
1.562 km
Imprimanta 3d
EOSEOSINT M290 M 290 DMLS
Sunați
Stare: recondiționat general (utilizat), De vânzare: EOS M290 recondiționată – Gata de utilizare imediată
Această EOS M290 complet inspectată și recondiționată se află într-o stare excelentă! Sistemul este pregătit pentru utilizare imediată, fiind soluția ideală pentru extinderea sau lansarea unei linii de producție DMLS.
Specificații:
• Tehnologie: DMLS (Direct Metal Laser Sintering)
• Tip material: Metal
• Materiale compatibile: la cerere
• Volum de construcție: 250 x 250 x 325 mm
• Tip laser: Yb-fiber laser; 1 x 400 W
Consumabile recomandate
Oferim materiale plug-and-play, complet testate și optimizate pentru utilizarea cu echipamentele EOS. Inframotion PA12, materialul nostru exclusiv, este dezvoltat pentru a performa la același nivel sau chiar peste pulberile OEM, asigurând reduceri semnificative de costuri. Trecând la materialele noastre, reduceți costurile de producție fără a compromite calitatea.
Servicii incluse:
• Transport & Instalare: Asigurăm livrarea în siguranță, ambalată original EOS, și instalare profesională.
• Garanție & planuri de service: Opțiuni flexibile adaptate nevoilor dvs., pentru fiabilitate pe termen lung și liniște sufletească.
Despre Inframotion 3D (IM3D)
La Inframotion 3D B.V. suntem liderul pieței în utilaje EOS SLS și DMLS recondiționate de înaltă calitate, oferind o gamă extinsă de servicii suport. Suntem singurul furnizor ce oferă soluții complete end-to-end pentru echipamente EOS second-hand, cu un nivel de expertiză și siguranță de neegalat.
Tsdpswmq Dyofx Anmjb
Ce oferim:
• Mentenanță specializată: instalare, întreținere, reparații și upgrade-uri realizate de tehnicieni experimentați, foști angajați EOS.
• Materiale exclusive: consumabile eficiente din punct de vedere al costurilor și de calitate superioară, precum PA12 plug-and-play, special concepute pentru sistemele EOS.
• Suport excepțional: de la transport la planuri de service – gestionăm întregul proces.
Aveți încredere în IM3D pentru performanță de top, materiale premium și expertiza necesară pentru a menține producția SLS și DMLS la standarde optime.
Nu ezitați să ne contactați pentru mai multe informații sau întrebări!
Anunț mic
Ceggia
957 km
Freză cu pat mobil
Goglio Milling SystemsRTX 25
Sunați
Stare: foarte bun (second hand), An de fabricație: 2018, ore de funcționare: 9.219 h, Funcționalitate: complet funcțional, număr mașină/vehicul: 2730218, distanța de deplasare pe axa X: 2.500 mm, deplasarea axei Y: 1.700 mm, cursa axei Z: 1.500 mm, producător de controlere: Heidenhaim, model de controler: HAIDENAIN TNC 530 HSC, înălțime totală: 4.070 mm, lungime totală: 6.800 mm, lățime totală: 6.500 mm, lățimea mesei: 1.300 mm, lungimea mesei: 1.800 mm, sarcina mesei: 6.000 kg, greutate totală: 19.000 kg, turația arborelui principal (max.): 3.500 rot/min, ore de funcționare ale axului: 9.219 h, numărul de locașuri din magazia de scule: 32, tensiune de intrare: 400 V, tip de curent de intrare: trifazat, Dotări: documentație / manual, transportor de șpan, CARACTERISTICILE MAȘINII
Model: RTX 25 TG130
Număr de serie: 2730218
Caracteristicile seriei RTX
Tedeyn Rduspfx Anmjb
Structură: Banc fix și coloană mobilă.
Mișcări: Masă longitudinală și coloană transversală, cu suport constant.
Masă rotativă: Înlocuiește versiunea rectangulară fixă pentru prelucrări continue.
Cap: Birotativ, standard, pentru flexibilitate maximă în utilizare.
Tip: Freză universală cu banc fix.
Aplicații: Prelucrări mecanice de precizie și profile complexe.
Construcție: Proiectată și asamblată în Torino de Goglio Milling Systems.
Curse
Cursă longitudinală (axa X): 2500 RCV UL1007
Cursă transversală (axa Y): 1700 RCV UL1007
Cursă verticală (axa Z): 1500 RCV UL0714
Masă rotativă: TG-130_1300x1800
Puterea rotorului arborelui principal: 24 kw
Viteza maximă de rotație a arborelui principal: 3500 rpm
Viteza de deplasare rapidă a axei X (CNC): 15.000 mm/min
Viteza de deplasare rapidă a axei Y-Z (CNC): 15.000 mm/min
Viteza de deplasare rapidă a axelor (manuală): 6.000 mm/min
Viteza de avans în timpul prelucrării (CNC): 10.000 mm/min
Viteza de avans în timpul prelucrării (manuală): 2.500 mm/min
Cuplu continuu al motoarelor axei X-Y: 36 Nm
Cuplu continuu al motoarelor axei Z: 36 Nm
Sistem de prindere a sculelor: electrohidraulic
Con al arborelui principal: ISO 50, dispozitiv de prindere a sculei: BIR 200
Încărcare maximă admisă pe masă: 6.000 kg
Cap birotativ, cu funcționare continuă, pentru axa B: 0 - 360° modul
Masă rotativă, cuplată cu axa C hidraulică rotativă: 0 - 360° continuu
Sistem de răcire a mașinii: Da
Magazie de scule: 32 de locuri
Temperatura de funcționare: 10-40 grade C
Masa mașinii de bază: 19000 kg
CNC: HEIDENHAIN TNC 530 HSCI

Informați-vă acum
+49 201 857 861 80
+49 201 857 861 80
Publică un anunț acum
*per anunț/lună
Anunț mic
Kootwijkerbroek
1.562 km
Imprimantă 3D SLS
EOSEOSINT P110 formiga
Sunați
Stare: aproape ca nou (folosit), De vânzare: Setup complet EOS P110 – Gata de utilizare imediată
Acest sistem EOS P110 complet inspectat și recondiționat se află într-o stare excelentă, așa cum se poate vedea în fotografii – arată practic ca nou! Acest setup este pregătit pentru folosire imediată și este ideal pentru extinderea sau inițierea unei linii de producție SLS.
Pachetul include:
• 2 cadre de construcție
• Set de buncăre
• Stație de despachetare cu sită
• Mixer de materiale
Specificații:
• Tehnologie: SLS (Sinterizare Selectivă cu Laser)
• Tip material: Polimer
• Materiale compatibile: PA2200, PA3200, PA2201, Inframotion PA12, TPU și altele.
• Volum de construcție: 200 x 250 x 330 mm
• Tip laser: Laser CO2 Coherent
• Grosime minimă perete: 0,4 mm
Consumabile recomandate
Oferim materiale plug-and-play, complet testate și optimizate pentru utilizare pe echipamente EOS. Inframotion PA12, materialul nostru exclusiv, este dezvoltat pentru a performa la sau peste nivelul pulberilor OEM, oferind o economie semnificativă de cost. Trecând la materialele noastre, reduceți costurile de producție fără compromisuri la calitate.
Servicii incluse:
• Transport & Instalare: Asigurăm livrarea sigură în ambalajul original EOS și instalare profesională.
• Garanție & Planuri de mentenanță: Oferim opțiuni flexibile adaptate nevoilor dumneavoastră, pentru fiabilitate pe termen lung și liniște.
Despre Inframotion 3D (IM3D)
La Inframotion 3D B.V. suntem lider de piață în sisteme SLS EOS recondiționate premium, oferind servicii complete de suport. Suntem singurul furnizor care asigură soluții end-to-end pentru echipamente EOS folosite, cu expertiză și fiabilitate de neegalat.
Ce oferim:
• Mentenanță expertă: Instalare, mentenanță, reparații și upgrade-uri realizate de tehnicieni ex-EOS cu experiență.
• Materiale exclusive: Consumabile de înaltă calitate și eficiente din punct de vedere al costurilor, precum PA12 plug-and-play, special dezvoltate pentru sistemele EOS.
• Suport de neegalat: De la transport la planuri de mentenanță – ne ocupăm de tot.
Aveți încredere în IM3D pentru performanță de top, materiale superioare și expertiza necesară pentru o producție SLS fără probleme.
Tjdoryvilepfx Anmeb
Contactați-ne pentru mai multe informații sau întrebări!
Anunț mic
Tampere
1.732 km
Imprimanta 3D
Nexa3DQLS236
Sunați
Stare: bun (utilizat), Funcționalitate: complet funcțional, Tehnologie: Sinterizare Selectivă cu Laser (SLS)
Volum de construcție: 230 x 230 x 250 mm (9,0 x 9,0 x 9,8 inci)
Performanță laser: Fibra laser de 60W (CO2)
Grosimea stratului: 0,06 / 0,08 / 0,1 / 0,15 / 0,2 / 0,3 mm
Viteză maximă de construcție: Până la 22 mm/oră (în funcție de geometrie)
Precizie: 0,2 mm
Todpfxswcyzaj Anmsb
Acces complet la parametri: Da
Dimensiuni imprimantă: 148 x 85 x 204 cm (58,3 x 33,5 x 80,3 in)
Anunț mic
Wezembeek-Oppem
1.603 km
Imprimantă 3D format super-lat
Massivit1800
Sunați
Stare: foarte bun (second hand), Funcționalitate: complet funcțional, ore de funcționare: 560 h, Massivit 1800 este o imprimantă 3D industrială de mari dimensiuni, proiectată pentru producția de prototipuri la scară reală, standuri, matrițe, elemente scenografice și scule compozite de dimensiuni mari. Utilizează tehnologia proprie Massivit Gel Dispensing Printing (GDP), diferită de procesele tradiționale FDM sau SLA.
Echipament complet funcțional, aflat în producție. Demonstrație posibilă la cerere.
Doar 560 ore de funcționare!
Locație: Europa
Versiune cu cap dublu de imprimare.
Prețul include dezafectarea și încărcarea în camion.
Tedpfszcv S Hox Anmsb
Instalare și instruire disponibile.
Licență software permanentă.
Producător
Companie: Massivit 3D Printing Technologies
Model: Massivit 1800
Specificații principale
Specificație Valoare
Tehnologie de printare Gel Dispensing Printing (GDP)
Volum de construcție (L×l×H) 1,17 × 1,50 × 1,80 m
Greutate maximă piesă 150 kg
Productivitate ax Z Până la 35 cm/oră
Viteză liniară de imprimare Până la 300 mm/s
Material Dimengel, fotopolimer UV
Format fișier STL
Amprentă la sol a utilajului 3,1 × 2,2 × 2,8 m
Greutate maşină 2.500 kg
Cerinte electrice 380–400 VAC, 3 faze, 32 A
Consum de putere ~10 kW în timpul printării
Alimentare cu aer 6–8 bar aer comprimat
Temperatură de operare 16–30 °C
Conformitate CE
Pentru informații tehnice și comerciale suplimentare, vă rugăm să consultați broșura anexată.
Licitație
Licitație încheiată
Vorarlberg
1.170 km
Imprimantă 3D pentru metal
SLM280 2.0 Single 700W + PSM 100
Stare: gata de utilizare (folosit), Funcționalitate: complet funcțional, număr mașină/vehicul: 28.22.0079, An de fabricație: 2022, ore de funcționare: 6.700 h, greutate totală: 1.870 kg, puterea laserului: 700 W, presiune de funcționare: 8 bară, înălțime interioară: 365 mm, lungime interioară: 280 mm, Fără preț minim – vânzare garantată către cea mai mare ofertă!
Instalația a fost întreținută anual de SLM Solutions. Rapoartele de service și evaluarea utilajului sunt disponibile la cerere.
Se livrează împreună cu „kit de schimbare a materialului SLM280 2.0 complet, inclusiv PSM100” și un al doilea set de carcase pentru filtre, astfel încât efortul de schimbare între două materiale să fie minimizat.
DETALII TEHNICE
Putere laser: până la 700 W
Materiale: potrivită pentru toate materialele uzuale folosite în procesul SLM
Domeniu de temperatură: 20–25 °C
Umiditate relativă a aerului: max. 60 %
Neregularitatea podelei: max. 5 mm/m²
Capacitatea portantă a podelei: min. 2.200 kN/m²
Suprafață podea: antistatică, rezistentă la solvenți, impermeabilă la lichide, netedă
Domeniu de prelucrare și date proces
Volum de construcție (L x l x H): 280 x 280 x 365 mm
Rată reală de construcție: până la 113 cm³/h
Grosime variabilă strat: 20–90 µm
Dimensiune minimă structură: 150 µm
Diametru focalizare fascicul: 80–115 µm
Viteză scanare: max. 10 m/s
Tip laser: Laser cu fibră IPG
Laser unic 700 Watt
Alimentare cu medii
Presiune de lucru argon: 7–8 bar
Presiune de lucru azot: 7–8 bar
Presiune de lucru aer comprimat: 7–8 bar
Presiune de lucru apă de răcire: 4 bar
Calitatea aerului comprimat: ISO 8573-1:2010 [1:4:1]
Debit circuit primar: 1,4 m³/h
Temperatură minimă apă de răcire: 18 °C
Temperatură maximă apă de răcire: 20 °C
Agent de răcire: Coolflux
DETALII UTILAJ
Comandă: SLM MCS
Date electrice de conectare
Conectare: CEE 3/N/PE
Tensiune: 400 ±10 % V
Frecvență: 50/60 Hz
Consumul maxim de curent: 40 A
Putere instalată: 3,5–5,5 kW
Putere de încălzire: 1.200 W
Capacitate de răcire: 4,6 / 5,8 kW
Cel mai mare motor: 7,5 kW
Dimensiuni & greutate
Dimensiuni (L x l x H): 2.600 x 1.200 x 2.700 mm
Tjdsy Rn A Ispfx Anmjb
Greutate transport: 1.870 kg
Ore de funcționare: aprox. 6.700 h
DOTĂRI
Răcirea se realizează cu „pachet răcire HRS050 L/W”
Stație de cernere PSM100 V3
Dispozitiv de manipulare BPH280 și lift pentru butelii (ușurează manipularea recipientelor de pulbere și îndepărtarea plăcilor de substrat după imprimare)
Kit complet de schimbare a materialului SLM280 2.0 incl. PSM100
Recipiente pentru pulbere
Plăci de substrat (1.2709 & AlSi10Mg)
Carcase suplimentare pentru filtre
Elemente filtrante
În prezent, instalația este încă în funcțiune și poate fi vizionată la cerere. După încheierea licitației, utilajul va fi demontat de către producător pe amplasamentul companiei, încărcat și predat cumpărătorului.
Anunț mic
Contamine-sur-Arve
1.436 km
Imprimantă 3d
STRATASYSObjet 500
Sunați
Stare: folosit, DATE TEHNICE
- Dimensiunea maximă de imprimare: 490 x 390 x 200 [mm]
- Volum maxim de imprimare: 38,22 [L]
- Grosime minimă de imprimare: 0,02 [mm]
- Precizie XY: 0,03 [mm]
Tedpfx Asuhcbpsnmob
- Materiale: Termoplastice
- Alimentare electrică: 110-240 [VAC] 50/60 [Hz] 1,5 [kW]
GREUTATE ȘI DIMENSIUNI
- Spațiul necesar: 1.400 x 1.260 [mm]
- Înălțimea utilajului: 1.100 [mm]
- Greutatea utilajului: 429 [kg]
Licitație
Licitație încheiată
Baden-Württemberg
1.234 km
Imprimantă laser 3D pentru metal
MeltioEngineKUKA KR 30 R21
An de fabricație: 2021, stare: gata de utilizare (folosit), Funcționalitate: complet funcțional, număr mașină/vehicul: 11105234, DETALII TEHNICE
Sarcină maximă admisă: aprox. 37 kg
Sarcină nominală admisă: aprox. 30 kg
Rază de acțiune max.: aprox. 2101 mm
Precizie de repetabilitate de poziționare: 0,05 mm (ISO 9283)
Număr de axe: 6
Temperatură ambientală în timpul funcționării: 0 °C - 55 °C (273 K până la 328 K)
Temperatură ambientală pentru depozitare și transport: -40 °C - 60 °C (233 K până la 333 K)
Poziționare
Model: KUKA DKP400 V2, poziționator cu două axe
Placă turnantă izolată electric
Răcitor de aer
Model: Thermo Chiller HRS050-AF-20
DETALII MAȘINĂ
Antrenare
Model: Meltio Engine V2.0
Putere: 7,5 kW
Frecvență: 50/60 Hz
Tsdpeyvzuhsfx Anmsb
Curent la sarcină maximă: 22 A
3W + N + PE, 200-240/380-415 V, 16A
3W + PE, 200 - 240 V, 25 A
2W + PE, 200-240 V, 40 A
Sistem de comandă
Model: KR C5-2, KR C5
Software integrat: Melito Engine Dual Wire & Melito Engine Hot Wire
Clasă de protecție: IP65 (IEC 60529)
Clasă de protecție pentru unitatea manuală centrală: IP65 / IP67 (IEC 60529)
Dimensiuni
Dimensiuni totale (L x l x H): 5.000 x 4.000 x 4.000 mm
Dimensiuni deschidere ușă culisantă: 2.000 x 3.000 mm
ECHIPARE
Cabină de protecție laser opacă
4 unități de comandă integrate într-un singur sistem
Acoperiș închis și demontabil
Notă: Imaginile 1 și 2 prezintă instalația montată la ultimul utilizator.
Anunț mic
Regatul Unit
2.241 km
Înveliș de flux
Adpak Machinery Systems LtdGSP 65 Flow Wrapper with Thermal Printer
Sunați
Stare: foarte bun (second hand), REF: MM5767
1 x ambalator tip flow wrapper din oțel inoxidabil Adpak Machinery Systems Ltd, echipat cu imprimantă termică cu transfer ICE Zodiac Hawk și casetă de pliere fixă.
Producător - Adpak Machinery Systems Ltd
Tsdpfjulc Sqsx Anmsb
Model - GSP 65.
An fabricație - aprox. 2009, recondiționată de Midas Motion în 2020.
Fălci de etanșare - 300 mm lungime.
Casetă de pliere fixă - 40 mm lățime.
Retras din producție în 2023, această unitate a fost folosită anterior pentru ambalarea individuală a înghețatelor pe bâț.
Anunț mic
Neufelden
875 km
Instalație de turnare în vid cu axă glisantă manuală
Rampf Production Systems GmbH & Co. KGC-DS + M
Sunați
An de fabricație: 2022, stare: folosit, Funcționalitate: complet funcțional, număr mașină/vehicul: 3352, Instalație de dozare RAMPF cu sistem de amestecare MS-S (static)
Material utilizat: Rampf RAKU PUR 21-2080-1, Componenta A și Componenta B
Capul de dozare a fost extins cu un suport în Y.
- Dispozitiv manual de deplasare pentru sistemul de amestecare
- Sistem de amestecare RAMPF MS-S (static)
- Monitorizare presiune pentru Componenta A + B
- Rezervor de presiune pentru material, 50 l, pentru Componenta A
- Monitorizare nivel pentru componentele A + B
- Recirculare material până la pompa de dozare pentru Componenta A și B
- Evacuare material pentru Componenta A
- Pompă de vid 25 m³/h
Tjdpfx Aozgck Njnmjb
- Recipient pentru deșeuri 60 l cu tub
-> Tăvile de colectare au fost înlocuite cu tăvi mobile.
- Căruț de transport pentru recipient de deșeuri sau de clătire
- Cadru pentru containere/cadru mașină cu 3 compartimente
- Masă de lucru aprox. 1.400 mm x 500 mm cu blat
- Stație de transfer pentru butoi cu capac pentru Componenta A
- Stație de transfer pentru butoi cu orificiu filetat pentru Componenta B
- Sistem de control al dozării (automate Siemens SPS, bazat pe S7-300)
- Pompă de dozare cu piston de precizie pentru componenta A și B
- EKDP A Componentă 257 ccm
- EKDP B Componentă 64 ccm
--> 1 x EKDP A și EKDP B de rezervă sunt incluse. Acestea au fost recondiționate complet la Rampf (vezi foto).
Notă: Instalația de turnare se află la locația noastră din Austria.
Anunț mic
Germania
1.214 km
Imprimantă 3d
HPJet Fusion 3D 4200
Sunați
An de fabricație: 2018, stare: gata de utilizare (folosit), Este disponibil un sistem de fabricație aditivă HP pentru nailon PA12, împreună cu accesoriile aferente. Tehnologie de imprimare: Multi-Jet Fusion, dimensiunile volumului de construcție X/Y/Z: 380 mm/284 mm/380 mm, material: PA12 (nailon 12), dimensiunile mașinii X/Y/Z: aprox. 2250 mm/1250 mm/1450 mm, greutate: aprox. 750 kg, ore de funcționare: aprox. 16300 h. Include stație de pregătire a pulberii HP, 3 unități de construcție HP, 3 capete de imprimare, 2 lămpi de încălzire și 5 lămpi de fuziune. Documentația este disponibilă. Este posibilă o inspecție la fața locului.
Tedpfozqfwtsx Anmeb
Anunț mic
Germania
1.214 km
Imprimantă 3d
StratasysObjet 350
Sunați
An de fabricație: 2017, stare: gata de utilizare (folosit), Rezoluție X/Y/Z: 600dpi/600dpi/1600dpi, dimensiuni maxime ale piesei X/Y/Z: 342mm/342mm/200mm, materiale maxime per piesă: 82, grosime minimă a stratului: 16µm. Dimensiuni utilaj X/Y/Z: cca. 1400mm/1300mm/1100mm, greutate: cca. 450kg. Documentație disponibilă. Vizionarea la fața locului este posibilă.
Tjdpex H S N Rsfx Anmsb
Anunț mic
Kootwijkerbroek
1.562 km
Imprimantă 3D
EOSM400-4
Sunați
Stare: revizuit în atelier (folosit), De vânzare: EOS M400-4 – Imprimantă 3D metalică de înaltă performanță
Acest EOS M400-4 este un sistem de fabricație aditivă metalică de ultimă generație, amplasat la sediul clientului. Este echipat cu 4 (patru) lasere de 400 W, asigurând o precizie și o productivitate ridicate pentru aplicații industriale de mare amploare.
Specificații:
• Puterea laserului: 4 x 400 W
• Tehnologie: Sinterizare directă cu laser a metalului (DMLS)
Materiale compatibile:
Acest sistem acceptă o gamă largă de materiale, fiind ideal pentru diverse aplicații în industrii precum cea aerospațială, auto și medicală. Materialele compatibile includ:
• Aliaje pe bază de nichel: IN718_1, HX-1, IN625_1, IN939_1, K500
• Aliaje de aluminiu: Al2139 AM, AlSi10Mg, Constellium CP1
• Oțel pentru cementare: CaseHardeningSteel 20MnCr5
• Oțeluri inoxidabile: 17-4PH, CX, 316L, PH1
• Oțeluri pentru scule: MS1
• Aliaje de titan: Ti64 (gradul 23, gradul 5), TiCP (gradul 2)
De ce să alegeți EOS M400-4?
• Volum mare de construcție pentru producție la scară industrială.
• Productivitate ridicată pentru viteză și precizie.
• Compatibilitate largă cu materialele pentru aplicații versatile.
Servicii incluse:
• Transport și asistență la instalare: Putem organiza relocarea și instalarea în siguranță la sediul dumneavoastră.
• Planuri de întreținere personalizate: Planuri flexibile pentru a menține mașina dumneavoastră în condiții optime.
Despre Inframotion 3D (IM3D)
La Inframotion 3D B.V., ne specializăm în furnizarea de mașini de fabricație aditivă EOS recondiționate, de înaltă calitate, cu asistență completă. Fiind singurul furnizor care oferă o soluție completă pentru echipamentele EOS utilizate, asigurăm mașini fiabile, servicii personalizate și materiale de calitate superioară pentru nevoile dumneavoastră de producție.
Ce oferim:
• Servicii de specialitate: Instalare, întreținere și modernizări efectuate de tehnicieni EOS experimentați.
• Materiale exclusive: Consumabile de înaltă calitate, testate și optimizate pentru sistemele EOS.
• Asistență completă: De la transport la planuri de întreținere personalizate, noi ne ocupăm de fiecare detaliu.
Aveți încredere în IM3D pentru a vă ajuta să vă extindeți capacitățile de fabricație aditivă metalică cu încredere.
Tjdpfxjzk Ekgo Anmob
Contactați-ne pentru mai multe informații sau oferte!
Anunț mic
Hannover
1.318 km
Imprimanta 3D
Mosaic ManufacturingArray HT 32
Sunați
Stare: foarte bun (second hand), Funcționalitate: complet funcțional, An de fabricație: 2024, ore de funcționare: 200 h, lungime totală: 1.590 mm, înălțime totală: 2.130 mm, lățime totală: 1.610 mm, tip de curent de intrare: Aer condiționat, tensiune de intrare: 230 V, curent de intrare: 30 A, viteză de deplasare (max.): 6.000 mm/min, cerință de spațiu lungime: 2.000 mm, înălțime necesară: 2.500 mm, lățime necesară: 3.800 mm, Array – Soluția dumneavoastră pentru producția industrială prin imprimare 3D
Array este o platformă scalabilă pentru fabricația aditivă, dezvoltată pentru producerea directă pe linia de producție a componentelor finite din polimeri. Cu robotizare integrată, software inteligent și printare FFF performantă, Array reduce costurile cu forța de muncă, crește productivitatea și furnizează piese de calitate industrială – la fața locului și exact atunci când aveți nevoie de ele.
Tsdpfx Aexl Ry Asnmsb
Avantajele dumneavoastră:
Eficient & Economic: Procese automatizate care reduc costurile cu personalul
Rapid & Flexibil: Randament ridicat pentru producția dumneavoastră
Calitate industrială: Produse finite cu calitate de serie, disponibile imediat
Acum la dispoziția dumneavoastră:
Descoperiți sistemele noastre Array uzate – testate, fiabile și la prețuri atractive.
✅ Solicitați ofertă acum
✅ Disponibil imediat – livrare rapidă
Licitație
Licitație încheiată
Jönköpings län
1.458 km
Imprimantă 3D
MarkforgedFX 20
Stare: gata de utilizare (folosit), Funcționalitate: complet funcțional, număr mașină/vehicul: 4a99688d-3381-4979-8e5b-43, An de fabricație: 2022, ore de funcționare: 164 h, greutatea goală: 530 kg, înălțime de construcție: 525 mm, lățime de construcție: 400 mm, Dotări: Marcaj CE, Depunerea ofertei obligă la ridicarea la termen până la data de 28.02.2026!
Mașină de expoziție folosită foarte puțin!
DETALII TEHNICE
Volum de construcție (duză simplă): 525 × 400 × 400 mm
Volum de construcție (duză multiplă): 500 × 400 × 400 mm
Volum cameră de construcție: 84 l
Înălțime strat: min. 50 µm, max. 250 µm
Precizie: ±125 µm sau ±0,0015 mm pe mm
Procedeu: Fused Filament Fabrication, Consolidare continuă cu fibre
DETALII MAȘINĂ
Reglarea temperaturii: până la 200 °C
Sistem de imprimare: cap de imprimare direct-drive cu două duze
Materiale
Materiale plastice: Vega™, ULTEM™ 9085 Filament, Onyx®, Onyx FR
Fibre continue: fibră de carbon, fibră de sticlă, fibră de aramidă (Kevlar®), fibră de carbon pentru temperaturi înalte, fibră de carbon FR
Dimensiuni & Greutate
Dimensiuni mașină: 1.325 × 900 × 1.925 mm
Greutate: 530 kg
Greutate cap de imprimare: 3 kg
Ore de funcționare: 164 h
Tsdpfxsx Ttifs Anmeb
ECHIPARE
Software Eiger
Cap de imprimare direct-drive cu trei duze
Compatibilă cu diverse materiale plastice și fibre
Conexiune Ethernet
Certificare IEC/UL/CSA 62368-1
Marcaj CE
Conformitate cu Directiva Mașini UE
Anunț mic
Germania
1.104 km
Sistem de inscripționare laser 3D
SinteritLisa Pro
Sunați
An de fabricație: 2019, stare: folosit, Detalii tehnice:
Control: Sinterit Studio 2019 Open
Tensiune: 220/50 V / Hz
Necesar total de putere: 1,0 (max. 1,8) kW
Greutatea maşinii aprox.: 90 kg
Dimensiuni: 690 x 510 x 900 mm
Imprimantă 3D
Tjdpfsu N Auuox Anmsb
Sistem laser SLS, diodă laser IR 5 W
Distanţa maximă de imprimare pe diagonală: 316mm
Flexa/TPE – precizie ridicată, volum maxim de imprimare: 110 x 150 x 250mm
PA – precizie ridicată, volum maxim de imprimare: 90 x 130 x 230mm
Precizie X/Y: 0,05mm
Dimensiune masă/spaţiu de lucru: 150 x 200 x 260mm
Cameră de azot integrată
Consum de azot: 0,48 m³/h
Sistem de încălzire cu temperatură maximă în cameră: 200°C
Accesorii:
Placă de sticlă (sticlă de protecţie laser)
1x USB (acces software), software Sinterit Studio 2019 open, formate suportate STL, OBJ, 3DS, FBX, DAE, 3MF, sistem de operare MS Windows
Lămpi (set de încălzitoare cu infraroşu 24V)
Diverse flacoane cu pulbere de poliamidă
Diferite piese mici
Anunț mic
Germania
1.214 km
Echipament de imprimare 3D metalică
Nikon SLM SolutionsSLM280 2.0 Single 700W
Sunați
An de fabricație: 2022, stare: gata de utilizare (folosit), Se oferă un SLM280 2.0 Single 700W, an fabricație 2022, aprox. 5350 ore de funcționare, control SLM MCS, volum de construcție X/Y/Z: 280mm/280mm/365mm minus grosimea plăcii de substrat, configurație optică 3D: Single simplu/dublu 400W/700W, Dual 400W/700W laser cu fibră IPG, viteză de construcție: 113cm³/h, grosime strat: 20μm-90μm, dimensiunea structurii: 150μm, diametru focalizare fascicul: 80μm-115μm, viteză maximă de scanare: 10m/s, consum gaz inert proces: 5l/min (argon), consum gaz inert spălare: 110l/min (argon). Accesorii: pachet răcire HRS050 L/W, stație de cernere PSM100 V3, dispozitiv de manipulare BPH280, lift pentru butelii, kit pentru schimbarea materialului. SLM280 2.0 completă inclusiv PSM100, recipient pentru pulbere, plăci de substrat (1.2709 & AlSi10Mg), carcase filtrante suplimentare, elemente filtrante. Întreținută complet anual de SLM Solutions (rapoarte de service disponibile). Disponibilă din 01.12.2025, dimensiuni mașină X/Y/Z: 2600mm/1200mm/2700mm. Vizionare posibilă cu programare prealabilă.
Tedoxy R Ezjpfx Anmsb
Anunț mic
Dietzenbach
1.284 km
Imprimantă 3D hibridă pentru metal, tehnologie aditivă
MatsuuraLUMEX Avance-25
Sunați
Stare: folosit, An de fabricație: 2015, ore de funcționare: 12.439 h, Funcționalitate: complet funcțional, distanța de deplasare pe axa X: 250 mm, deplasarea axei Y: 250 mm, cursa axei Z: 200 mm, putere nominală (aparentă): 30 kVA, lungimea piesei de prelucrat (max.): 250 mm, lățimea piesei prelucrate (max.): 250 mm, înălțime piesă de prelucrat (max.): 185 mm, ore de funcționare ale axului: 12.439 h, tensiune de intrare: 415 V, tip de curent de intrare: trifazat, Lumex Avance-25 de la Matsuura, inclusiv software CAM automat.
Pentru a înțelege mai bine: este o instalație care, în timpul procesului de topire (toate cele 10 straturi, în configurația standard, cu o grosime a stratului de 0,05 mm), efectuează și finisarea suprafeței prin frezare HSC. Asta înseamnă că, la fiecare 0,5 mm, conturul este frezat la dimensiunea exactă, rezultând suprafețe netede, așa cum se așteaptă de la frezarea CNC.
Lumex Avance-25 este o soluție excelentă pentru cei care doresc să intre în lumea producției aditive hibride de ultimă generație.
Aceasta combină sinterizarea cu laser și frezarea într-un singur centru de prelucrare.
Cu ajutorul acesteia, puteți produce eficient piese complexe și precise, beneficiind în același timp de flexibilitatea și versatilitatea producției aditive.
Detalii:
Todpfjzm Ub Hox Anmob
Anul fabricației: 2015
Ore de funcționare ale arborelui principal: 12439
Ore de funcționare ale laserului: 3476
Dimensiuni: 250x250x185
Galerie cu piese fabricate: alesco-gmbh.de/leistungen/additive-fertigung-3d-druck/
Datorită construcției robuste și performanței dovedite, Lumex Avance-25 este o investiție care merită. Aceasta oferă o combinație de fiabilitate, precizie și eficiență, ceea ce o face o alegere excelentă pentru orice atelier sau linie de producție.
Nu ezitați să ne contactați pentru informații suplimentare sau pentru a programa o vizită. Așteptăm cu nerăbdare să vă ajutăm să descoperiți potențialul Lumex Avance-25 pentru afacerea dumneavoastră.
Mai multe produse disponibile și prețuri pe: inventar-verkauf.de/id/alesco
Tensiune: 415 V
Toleranță la tensiune: ±10 %
Frecvență: 50 Hz
Toleranță la frecvență: ±1 Hz
Număr de faze: 3
Capacitate: 30 kVA
Intensitate: 41 A
Curent de scurtcircuit: 30 kA
Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de informații suplimentare, nu ezitați să ne trimiteți un mesaj sau să ne sunați.
Anunț mic
Kootwijkerbroek
1.562 km
Imprimanta 3d
EOSEOSINT P760
Sunați
Stare: recondiționat general (utilizat), De vânzare: EOS P760 – Garanție funcționare completă
Acest EOS P760 a fost complet curățat și recondiționat de Inframotion 3D (IM3D) pentru a asigura performanțe optime. Echipată cu 2x lasere CO2 Coherent C70 de la modelul P770, această mașină de înaltă calitate este proiectată pentru medii de producție SLS solicitante. Cu această unitate, vă puteți aștepta la o calitate de printare comparabilă cu cea oferită de P770. Modelul P770 este doar mai rapid.
Accesorii disponibile:
Oferim o gamă variată de accesorii opționale pentru a vă îmbunătăți configurația, incluzând:
• Stație de andocare (docking station)
• Transitube
• IPCM P
• Stație de despachetare
• Cadruri de construcție
Livrăm materiale plug-and-play, complet testate și optimizate pentru sistemele EOS. Materialul nostru Inframotion PA12 oferă performanțe excelente la o fracțiune din costul pulberilor OEM, permițându-vă să reduceți costurile de producție fără a compromite calitatea.
Servicii incluse:
• Transport & instalare: Livrare în siguranță în ambalajul original EOS și servicii profesionale de instalare.
• Garanție & planuri de mentenanță: Opțiuni flexibile disponibile pentru a se adapta nevoilor dumneavoastră.
Despre Inframotion 3D (IM3D)
La Inframotion 3D B.V. suntem specializați în mașini EOS SLS recondiționate de înaltă calitate și oferim suport complet. Ca unic furnizor ce oferă o soluție completă pentru echipamente EOS second-hand, asigurăm expertiză și fiabilitate neegalate.
Ce vă oferim:
• Service specializat: Instalare, mentenanță, reparații și upgrade-uri efectuate de tehnicieni ex-EOS cu experiență.
• Materiale exclusive: Consumabile eficiente din punct de vedere al costurilor, precum polimerul nostru PA12 plug-and-play, complet testat și optimizat pentru sistemele EOS.
• Suport complet: De la transport la planuri de mentenanță personalizate, gestionăm fiecare detaliu.
Tedpfev Dxw Dsx Anmjb
Alegeți IM3D pentru utilaje fiabile, materiale de calitate superioară și expertiza necesară pentru a maximiza producția dumneavoastră SLS.
Contactați-ne astăzi pentru mai multe informații sau întrebări specifice!
Licitație
Licitație încheiată
Baden-Württemberg
1.142 km
Imprimantă 3D
MarkforgedFull Metal X Production Farm
Stare: gata de utilizare (folosit), Funcționalitate: complet funcțional, An de fabricație: 2021, ore de funcționare: 3.300 h, Fără preț minim – vânzare garantată către cea mai mare ofertă!
Licitație pentru o linie completă de producție aditivă, alcătuită din mai multe imprimante metalice, cuptor de sinterizare, instalație de spălare și imprimante suplimentare pentru compozite! Oferta cuprinde următoarele echipamente:
Tedpfx Aneyc Ub Tsmeb
3x Metal X
1x Sinter II
1x instalație de spălare LMI
1x imprimantă de plastic Mark Two
1x imprimantă de plastic OnyxOne
DETALII MAȘINĂRIE
Ore de funcționare: 3.300 h
ECHIPARE
Întreținere și service regulat
Operare intuitivă prin touchscreen
Software pentru pregătirea și finalizarea imprimării
Prelucrare pentru diverse metale
Soluție completă de la proiectare până la piesa finită
Integrare facilă în mediile existente
Sigiliu de încredere
Dealeri certificați de Werktuigen

Anunț mic
Wassenaar
1.643 km
Imprimanta 3d
EOSM400-1kW
Sunați
Stare: revizuit în atelier (folosit), De vânzare: EOS M400 – Imprimantă 3D metalică de înaltă performanță
Această EOS M400 este un sistem avansat de fabricație aditivă metalică, aflat la sediul clientului. Este echipată cu un laser de 1kW, asigurând precizie ridicată și productivitate pentru aplicații industriale la scară mare.
Specificații:
• Putere laser: 1kW
• Tehnologie: Sinterizare selectivă cu laser direct pentru metal (DMLS)
Materiale compatibile:
Sistemul suportă o gamă largă de materiale, ceea ce îl face ideal pentru aplicații diverse în industrii precum aerospațială, automotive și medicală. Materialele compatibile includ:
• Aliaje pe bază de nichel: IN718_1, HX-1, IN625_1, IN939_1
• Aliaje de aluminiu: AlF357_1, AlSiMg_1
Tedovq Sm Eepfx Anmsb
• Aliaje de cupru: CuCrZr_1, Cu_1
• Oțeluri inoxidabile: GP1_1, PH1_1
• Oțeluri de scule: MS1_1, SP2_1
• Aliaje de titan: Ti64_1, Ti64ELI_1, Ti64Grade23_1, TiGrade5_1, TiCP_1
• Gaze personalizate: CustomAr, CustomN2
• Cobalt crom: MP1_1
De ce să alegeți EOS M400?
• Volum mare de construcție pentru producție la scară industrială.
• Putere laser mare pentru viteză crescută și precizie.
• Compatibilitate extinsă a materialelor pentru aplicații variate.
Servicii incluse:
• Suport pentru transport și instalare: Putem organiza relocarea în siguranță și instalarea la sediul dumneavoastră.
• Planuri de mentenanță experte: Pachete flexibile pentru a menține utilajul în stare optimă.
Despre Inframotion 3D (IM3D)
La Inframotion 3D B.V. ne specializăm în oferirea de utilaje EOS pentru fabricație aditivă, recondiționate, de înaltă calitate, cu suport complet. Ca unic furnizor care oferă o soluție completă pentru echipamente EOS uzate, asigurăm utilaje fiabile, servicii personalizate și materiale premium pentru nevoile dumneavoastră de producție.
Ce vă oferim:
• Service de specialitate: Instalare, service și upgrade-uri realizate de tehnicieni ex-EOS certificați.
• Materiale exclusive: Consumabile de înaltă calitate, testate și optimizate pentru sistemele EOS.
• Suport end-to-end: De la transport la planuri de mentenanță adaptate, ne ocupăm de fiecare detaliu.
Aveți încredere în IM3D pentru a vă extinde capabilitățile de fabricație aditivă metalică cu profesionalism.
Contactați-ne pentru mai multe informații sau solicitări!
Anunț mic
Laces
1.086 km
Linie de cântărire și ambalare
BW Packaging Systems (former Simionato)Weighing and Packaging Line
Sunați
An de fabricație: 2014, ore de funcționare: 800 h, stare: aproape ca nou (folosit), Funcționalitate: complet funcțional, Oferim o linie automată de cântărire și ambalare, fabricată de BW Packaging Systems (fostă Simionato), construită în 2014. Linia este concepută pentru porționarea, cântărirea și ambalarea automată a produselor alimentare uscate, cum ar fi nuci, fructe uscate, semințe, cereale, produse de cofetărie și alte produse cu aspect granular.
Tsdpfx Aeznlbgonmjb
Mașina este în stare excelentă, ca nouă, are mai puțin de 1.000 de ore de funcționare și a fost complet recondiționată. Este complet funcțională, disponibilă imediat și pregătită pentru producție.
Sistemul de cântărire are o capacitate de până la 80 de porții pe minut, în timp ce unitatea de ambalare intermitentă funcționează la viteze de până la 40 de ambalaje pe minut, în funcție de produs și de formatul de ambalare.
Detectorul de metale combinat cu cântarul de verificare, prezentat în imagini, este disponibil separat și nu este inclus în prețul indicat.
Este disponibilă o istorie completă a întreținerii pentru fiecare modul individual al liniei, inclusiv toate înregistrările de service și facturile. Documentația originală completă CE pentru întregul sistem este inclusă, asigurând o trasabilitate și o conformitate complete.
Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de informații suplimentare, nu ezitați să ne trimiteți un mesaj sau să ne contactați telefonic.
Anunț mic
Rīga
1.234 km
Pre-tratare în cameră LTH și transportor
LTH SURFACE TREATMENT SYSTEMS
Sunați
An de fabricație: 2008, stare: folosit, Funcționalitate: complet funcțional, Funcție:
Etapa 1 este o etapă de degresare și fosfatare cu încălzire. Etapa are un schimbător de căldură extern. Apa, pentru a compensa pierderile prin evaporare și aderență, este alimentată din etapa 2 printr-o pompă de recirculare separată. Un controler electronic al nivelului menține un nivel constant al lichidului.
Tipuri de pompe: 2 x W80 - 11 kW
Capacitatea totală a pompelor: 4.300 l/min – 18 MVS/ 22 kW
Pompă de recirculare: 1 x W35 – 2,2 kW
Capacitatea totală a pompei: 380 l/min – 10 MVS/ 1,96 kW
Puterea maximă a schimbătorului de căldură (gaz): 250 kW
Presiunea de pulverizare: 1 – 1,5 bar
Etapa 2 este o etapă de clătire neîncălzită, cu alimentare cu apă din etapa 3. Apa este alimentată printr-o pompă de recirculare separată. Etapa are un sistem de overflow către canalizare.
Tip de pompă: W80 – 11 kW
Capacitatea totală a pompei: 2.150 l/min – 18 MVS/ 11 kW
Presiunea de pulverizare: 1 – 1,5 bar
Etapa 3 este o etapă de clătire fină, neîncălzită, cu apă demineralizată din instalația de osmoză inversă. Apa demineralizată este alimentată direct din instalația de osmoză. Un controler electronic al nivelului menține un nivel constant al lichidului.
Tip de pompă: W80 – 11 kW
Capacitatea totală a pompei: 2.150 l/min – 18 MVS/ 11 kW
Presiunea de pulverizare: 1 – 1,5 bar
Etapa 4 este o etapă finală de clătire fină cu osmoză, direct din instalația de osmoză.
Instalația utilizează o tehnică de clătire în cascadă, cu monitorizare automată a nivelului, pentru a reduce la minimum cantitatea de apă uzată.
Todpozpxwdjfx Anmeb
Construcție ușor de întreținut și reparat; toate elementele electrice sunt accesibile din exterior.
Anunț mic
Tampere
1.732 km
Imprimanta 3D
MarkforgedMark Two
Sunați
Stare: bun (utilizat), Funcționalitate: complet funcțional, Cu imprimanta 3D de înaltă calitate pentru compozite de la Markforged (SUA), puteți produce componente extrem de precise, durabile și rezistente, la costuri reduse și într-un timp scurt, acestea fiind armate cu fibre lungi de carbon, de sticlă sau cu kevlar.
Tedpewcyycofx Anmeb
Vă facilităm căutarea: "3d systems imprimanta 3d"
Primiți imediat și gratuit oferte noi prin e-mail.
Puteți oricând să încheiați căutarea.

Informați-vă acum
+49 201 857 861 80
+49 201 857 861 80
Publică un anunț acum
*per anunț/lună









































































































































































































