MORI SEIKI NH 4000 DCG
An de fabricație
2007
Stare
Utilizat
Locație
Oelde Germania
Centru de prelucrare - orizontal MORI SEIKI NH 4000 DCG
more Images
YouTube video
MORI SEIKI NH 4000 DCG
MORI SEIKI NH 4000 DCG
MORI SEIKI NH 4000 DCG
MORI SEIKI NH 4000 DCG
MORI SEIKI NH 4000 DCG
MORI SEIKI NH 4000 DCG
MORI SEIKI NH 4000 DCG
MORI SEIKI NH 4000 DCG
MORI SEIKI NH 4000 DCG
MORI SEIKI NH 4000 DCG
Date despre utilaj
Denumirea mașinii:
Centru de prelucrare - orizontal
Producător:
MORI SEIKI
Model:
NH 4000 DCG
An de fabricație:
2007
Stare:
folosit
Preț și locație
Locație:
D-59302 Oelde Germania
A189-15011
Număr de referință:
Actualizare:
ultima dată la 16.07.2025
Descriere
cursă axă x 560 mm
cursă axă y 560 mm
cursă axă z 630 mm
Control MSX 701 III MAPPS
Turație maximă 14.000 rpm
Putere motor – ax principal 18,5 / 11 kW
Cuplu maxim 120 Nm
Prindere sculă MAS BT 40
Distanță centru ax – masă 80 – 640 mm
Distanță nas ax – centru masă 100 – 730 mm
Gisdpowbi Adsfx Alnet
Număr palete 2
Dimensiuni palet 400 x 400 mm
Greutate maximă piesă 400 kg
Diametru maxim piesă 630 mm
Înălțime maximă piesă 900 mm
Timp schimbare paletă 6,0 sec
Axa B 0,001 °
Număr poziții scule 60
Prindere sculă MAS BT 40
Diametru maxim sculă 70 / (140) mm
Lungime maximă sculă 400 mm
Greutate maximă sculă 8,0 kg
Avans rapid (X / Y / Z) 50 m/min
Viteză de avans 0 – 50.000 mm/min
Viteză avans incremental 0 – 1.260 mm/min